banner851

banner614

HAYAT KURTARICI TAVSİYELER

Düzce İtfaiye Müdürlüğü İlimizde ve çevresinde yaşanması muhtemel yangınlara karşın alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler verdi.

banner619
Yerel Haber 04.06.2014, 10:01
249
HAYAT KURTARICI TAVSİYELER

Düzce Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü 7 başlıkta önemli noktalara temas etti. İlimizde ve çevresinde yaşanması muhtemel yangınlarda yaşanacak can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi amaçlayan Düzce Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü, yangın, kaza ve olaylarda 110 Yangın İhbar Hattı’na vakit kaybetmeden bildirmelerini ve doğru ve anlaşılır adres vermelerini istedi.


Yaz aylarında sık görülen orman yangınları için ise 177 hattı aramaları istendi. İtfaiye hizmetlerinin ücretsiz olduğunun altının çizildiği açıklamada; trafikte itfaiye araçlarına yardımcı olmaları talebi istendi. Vatandaşlardan ayrıca ev, işyeri ve araçlarında başlangıç yangınlarını söndürebilmek için yangın söndürme cihazı bulundurarak, kullanmasını öğrenme tavsiyesinde bulunuldu.


Yapılan açıklamada “Unutmayınız yangın önleyici tedbirleri almak; söndürme ve yenileme külfetinden hem ekonomik, hem kolaydır.” denilirken, Düzce’de en sık görülen yangın sebeplerinden biri olan bacaların temizletilmesi istendi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)