banner851

banner955

HEDEF 1500 TON PİRİNÇ

Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün de yakından takip edip önem verdiği Konuralp pirincinin hasadı başladı. Coğrafi işaret belgeli pirinç Düzce’nin en önemli ürünlerinin başında geliyor. Geçen seneye göre ise bu yıl daha fazla ve daha kaliteli pirinç hasadının yapılması planlanıyor.

Yerel Haber 10.10.2022, 12:30 10.10.2022, 20:25
589

Düzce’nin en önemli ürünlerinin başında gelen ve 1800’li yıllara dayanan tarihi ile Osmanlı mutfağının da vazgeçilmezleri arasında yer alan Konuralp Pirinci için hasat vakti geldi.

Mayıs ayının başında 65 çiftçi tarafından bin 550 dönüm arazide ekimi yapılan çeltikte, hasat heyecanı yaşanıyor. Konuralp pirincinde bu yıl bin 500 ton rekolte bekleniyor.

HEDEF; DAHA FAZLA ÜRETİM, DAHA FAZLA KALİTELİ ÜRÜN
Çeltik üreticilerinin hasat için tarlalara girdiğini ve geçen seneki hasadın üzerine çıkıldığını dile getiren Başkan Özlü, “Çiftçilerimiz için verilen emeklerin, dökülen alın terinin karşılığını alma vakti geldi. Bu yıl 1550 dönüm ekili araziden 1500 ton pirinç bekliyoruz. Bir marka olan Konuralp Pirincinin tarladan sofraya geliş serüvenin en önemli parçası olan çiftçilerimize canı yürekten teşekkür ediyorum. Her yıl bir önceki döneme göre ilerleme sağlıyoruz. Devletimizin tohum desteği ve teşvikleri ile bu noktalara geldik. Temennimiz daha geniş alanlarda daha fazla üretim gerçekleştirebilmek ve daha fazla kaliteli
ürün elde edebilmek. Bu yönde istikrarlı şekilde adımlar atıyoruz. Bunu da el birliği ile başaracağımızdan şüphem yok” dedi.

banner844
Yorumlar (0)