banner851

banner614

HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Aksu Deresi'ne yapılan HES Projesi nedeniyle Bakacak Köyü'nün 3 yıldır yaşadığı su sorununu gündeme taşıdığımız haber sonrası köyde çalışma başlatıldı.

banner619
Yerel Haber 03.09.2013, 16:48
253
HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATILDI


Su cenneti olan Düzce'de sıcak yaz günlerinde susuzlukla boğuşan köylerden olan Gölyaka'ya bağlı Bakacak Köyü'nde 3 yılın sonunda çalışma başlatıldı. Köylülerin haklı sitemini haber bültenimize taşıdığımızın ardından köydeki su sorununun çözüme kavuşması için harekete geçildi.
Aksu HES Projesi'ni yürüten firmaya Gölyaka Kaymakamlığı'nın da destek vermesi ile başlayan çalışmaların tamamlanmasıyla yıllardır çeşmelerinden su akmasını bekleyen köy halkı evlerine bidonlarla su taşımaktan kurtulacak. Tünel çalışması nedeniyle su verilemeyen Bakacak Köyü'nün halkı, HES çalışmalarının başlamasının ardından doğal güzelliklerin eskisi gibi olmadığını, derelerdeki suların çekildiğini, balıkların öldüğünü, ağır tonajlı iş makinalarından dolayı daha önce asfalt olan yolların artık bozulduğunu dile getirerek dert yanmış ve "Bu devirde, bu susuzluk" diyerek yetkililere sitem etmişti. Bölgedeki susuzluğu sona erdirmek için gecikmeli de olsa başlayan çalışmaların kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

 

Haber; C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)