banner614

HER AY ARTIYOR, HALK TEPKİLİ!

banner619

Son zamanlarda ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin artış göstermesi her ay Düzce Valiliği tarafından yapılan Halk Günü Toplantılarına da yansıdı. Bu ay yapılan toplantıya katılımın fazla olduğu görülürken vatandaşların başlıca öne çıkan sorununun ekonomik sıkıntılar olduğu gösterildi. Ayrıca iş beğenmeyen bazı vatandaşların önüne çıkan iş imkanlarını tepmesi “Konforlu işsizliği” de beraberinde getirdiği gözlerden kaçmazken bu durum en çok işvereni zorluyor.

banner846
Yerel Haber 05.06.2018, 15:22 06.06.2018, 09:39
3133
HER AY ARTIYOR, HALK TEPKİLİ!
banner844

Her ay Düzce Valiliği tarafından gerçekleştirilen ve vatandaşların sorunlarının dinlendiği Halk Günü Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılımın bu kez diğer aylara göre bir hayli fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu ve kurum müdürlerinin bulunduğu toplantıda halkın sorunları ele alındı.
Katılımın fazla olduğu halk günü toplantısında vatandaşların sıkıntıları da dikkatlerden kaçmadı.“Elimize bir şey kalmıyor”
Emekli olduğunu ve ev masrafı ödemekten kendisine para kalmadığını belirten Emine Satılmış, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:
“Beyköy TOKİ’de oturuyorum. Bugün buraya toplumsal nedenlerden dolayı geldim. Dar gelirli konutlarda oturuyoruz ama dar gelirliyi aşan ödemeler yapıyoruz. Dar gelirli dediğin asgari ücretle çalışan, emekli olanı kapsıyor benin bildiğim. 500 evin geri ödemesi var. Ben zaten bin 500 lira maaş alıyorum. Bunun elektriği, aidatı, suyu, doğalgazı derken elimizde bir şey kalmıyor. Ekmek mi alacağım, çay mı alacağım. Zaten sadece 65 lira aidat ödüyoruz. Bu ücret asgari ücretliler, emekliler için çok büyük para. Bunun için imza topladık ve valimizle görüşeceğim.”

“Evde kiracıyım, desteğim yok”
Günümüzün önemli sıkıntılarından olan işsizlikten dem vuran Veli Aydın ise, “Beş buçuk yıl özel bir fabrikada çalıştıktan sonra işsiz kaldım. Oturduğum evde kiracıyım, desteğim yok. Bu nedenle valimize sığındım ve valimizden destek bekliyorum” dedi.“Sana iş bulalım denildi ama bir sonuç çıkmadı”
Eşinin İstanbul’da çalışmak zorunda olduğunu ve kendisinin üç çocukla Düzce’de kaldığını belirten Makbule Sandıkçı da zor durumda olduğunu belirterek şunları kaydetti:


“Eşimin işi olacak diye benim sağlık sıkıntılarım olduğu için ekim ayında Düzce’ye geldim. Eşimin buradaki işe giremediği için gelemedi. Vali Bey’den defalarca yardım talebinde bulunduk ama her defasında geri çevrildik. Cumhurbaşkanımızla, Süleyman Soylu ile görüştük tamam dediler ama hala bir sonuç çıkmadı. Hatta elimizin altında ol burada sana iş bulalım denildi ama bir sonuç çıkmadı. Ben gelip defalarca randevu talep ettim ama Vali Bey’in yapacağı bir şey yok denilerek hep geri çevrildik. Bizi İŞKUR’a yönlendirdiler. Orası başka bir yere yönlendirdi. Zor durumdayız.”

Öte yandan işsizliğin başlıca sorunlarından biri de “Konforlu işsizlik. Bazı iş verenler de iş beğenmeyen vatandaşlar nedeniyle çalışan bulamamaktan yakınıyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (19)
mağdura kimse bakmıyor 3 yıl önce
VAllaha Düzcede iş beğenmemek konusu doğruya doğru, resmi kurumları geçtik, fabrikalara bile bir siyasinin ismiyle gitmek zorundasınız. iş kur ise yine siyasilerin vereceği isimlerin dışında kimse yerleşemiyor,
Gümüşovalı 3 yıl önce
İnsan niye çalışır yaşamak için dimi çalışıp aç kalıyorsa ödemelere yetiremiyorsa elbet seçecek okula giden çocuk varsa her ay bi faliyet için para isteniyo
İsyan 3 yıl önce
Üniversite mezunuyum,iki dilim var.Değişik fabrikalarda yöneticilik yaptım.Düzce de her fabrikaya en az iki kere baş vurdum.İş yok.Mecburen kırk yaşından sonra hamallık yaptım,inşaatta çalıştım,şimdi de birilerinin büyükbaş hayvanlarına bakıyorum ama geçici işler bunlar.İş beğenmiyorlar diyenler bana mesaj atsın.Bu duruma bizi düşürenlerede yazıklar olsun.
ali 3 yıl önce
Sayın valim; sınavsız memur yapılanlar var diyorlar. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Bunları öğrenmek istiyoruz.
İşveren 3 yıl önce
Tekstil fabrikama 8 saat çalışcak 3 vardiye işçi arıyorum Asgari ücret + sigorta + yemek parası veriyorum bulunduğum yere yakın olması durumunda servisini yapıyorum 7 ay oldu hala işçi bulamadım. Kendim çalışıyorum. İşçi geliyo yok tozlu yok vardiyalı yok gürültülü iş valla masa başı iyi ücret veren bi iş gösterin vasıfsız insanlara dükkanı kapatim bende çalışim. İşveren neden mağdur. Çünkü işi ilerlemiyo işçi olmadan. Olaylara kişisel bakmayın Düzce ilimizde olabilceğinden fazla iş imkanı var.
Lenin 3 yıl önce
Patronlar olmuş kapitalizm uşağı işçi ne yapsın
Hakan 3 yıl önce
Ehonomi çoh eyi çağ atlıyeahh
Endişeli 3 yıl önce
Soğan patetes olmuş üçlira 1600 tl ye çocuk mu okutucaz evmi geçindirecez emekliye ikramiye verirken birazda işçiyi düşünün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu