banner851

banner955

HER YIL BİNLERCE TURİST GEZİYOR

Akçakoca turizminin amiral gemisi olan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Ceneviz Kalesi'nde proje tadilatı nedeniyle bir süre önce ara verilen restorasyon çalışmaları yeniden başladı. İlçenin önemli bir tarihi değeri olan kalenin bu yaz sezonunda ziyarete açılması hedefleniyor.

Yerel Haber 22.03.2018, 14:28 23.03.2018, 15:36
2960
banner1032

Geçen yıl başlatılan restorasyon çalışmaları ile büyük bir kısmı ortaya çıkarılan tarihi Ceneviz Kalesi'nde çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan gerekli izin alınması için yapılan proje revizyonu nedeniyle bir süre ara verilen çalışmalar, projenin onaylanması ile yeniden başladı.


 

Büyük oranda dışa doğru yatan batı duvarının yıkılıp aslına uygun yeniden yapılması, giriş kapısının sağındaki burçların arasında yığılı toprağın alınması ve doğu duvarında yer altında kalmış surun yeniden yapılması gibi konuları içeren proje tadilatının Anıtlar Yüksek Kurulu'nca onaylandığını belirten Akçakoca Başkan Cüneyt Yemenici, “Uygulama esnasında ortaya çıkan bazı sorunlar aşıldı. Ekipler çalışmalar başladı. İnşallah bu sezon içinde kalemizi bütün ihtişamı ile ortaya çıkarıp vatandaşlarımızın ziyaretine açacağız.” dedi.Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (9)
Watandaş 5 yıl önce
Yetkililer Kaç yıldır burası perişan biliyormusunuz
halk 5 yıl önce
niyahet.. tarihi kale güzel bir şekilde çıksın ortaya ..rantsız nezih temiz bir şekilde halka sunulur inşallh ..değerlerimize sahip çıkalım herşey para değill....
Fotoğrafçı 5 yıl önce
Çuhallı plajının bittiği yere park yap.Millet hem çayını içsimn hem o Şok Marketin önunden gün batımını izlesinler.Ben görüyorum birsürü insan Şokun önunden güneşin fotoğrafını çekiyor.
hakan 5 yıl önce
bende çok resim çektim orada gün batarken .Hakikaten güzel bi yer tam orası.
Seyir tepesi yap. 5 yıl önce
Bahçe kafeyi ve Şok Marketide kaldırt insanlar orada otursunlar denizi seyrede seyrede Gün batımını izlesinler park yap.Yazık ne güzel bi imkanın var orayada bina yaptırtmışsın.Geçen sene kaç tane turist geldi.Hepsi Karasuya gidiyor.
Betonsavar 5 yıl önce
Geçen sene genelde Karasuya gittiler.
Seyir tepesi 5 yıl önce
Şok Marketin oraya Bahçe kafenin orayı Seyir tepesi yap.Park yap.İnsanların denize karşı çay içebeleceğiçok güzel biryer olur orası.
llllll 5 yıl önce
Belediye kaldırtacak oraları inşAllah.Öyle biliyoruz..
yazık. 5 yıl önce
Sahilde denize karşı oturacağımız hiçbir çay bahçesi yok.Liman var ordada balıkçılar var.Çuhallıdan başka doğru dürüst kıyı bandın yok.Çınar cd.nın orayı park yap Şok marketin orayı park yap seyir tepesi yap.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı