banner851

banner614

Hizmet Aracına Kasko Yok!

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün hizmet aracının 950 YTL karşılığında Kasko sigortası yapılması talebi İl Genel Meclisi’nde sıcak bakılmadı.

banner619
Yerel Haber 02.05.2008, 15:51
198
Hizmet Aracına Kasko Yok!

 İl Genel Meclisi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün hizmet aracının 950 YTL karşılığında Kasko sigortası yapılması teklifine sıcak bakmadı.

Valilikten gelen ve  Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait hizmet aracının trafik ve  kasko sigortasının yapılması için, İl Halk Kütüphanesi Doğalgaz Dönüşüm Projesi Bölümünden alınarak  Sigorta Giderleri bölümüne  950 YTL ödenek aktarımı talebi, Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Üstünel’in itirazıyla karşılaştı.

Üstünel, Trafik sigortası açısından bir sorun olmadığını, ancak kasko bedelinin ödenmesinin söz konusu olmadığını belirterek, Sayıştay’ın bu ödemeleri kabul etmediğini söyledi. Üstünel, daha önce valilik araçlarını kasko yaptırdığı için yargılanan kişiler olduğunu hatırlatarak, konunun komisyona havale edilmesini durumun böylece netlik kazanacağını dile getirdi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün İl Genel Meclisi tarafından soğuk karşılanan talebi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

banner844
Yorumlar (0)