banner851

banner614

İLK KEZ DÜZCE'Yİ ÖRNEK ALDILAR

banner619

Bolu’da şehir içi ulaşımı yapan şoförler, Ocak ayından bu yana zarara uğradıkları gerekçesiyle ulaşıma zam yapılmasını istediler. Şoförlerin zamma yönelik kriteri ise Düzce’deki şehir içi ulaşım fiyatları oldu.

banner846
Yerel Haber 10.08.2015, 15:19
5118
İLK KEZ DÜZCE'Yİ ÖRNEK ALDILAR
banner844
Bolu’da şehir içi ulaşımı yapan otobüsçüler ulaşımda zarar ettiklerini gerekçe göstererek Belediye Meclisinden fiyatların Düzce’deki ulaşım fiyatlarına göre düzenlenmesini istediler. Eğer şoförlerin Belediye Meclisi’nde görüşülen ve komisyona havale edilen zam talebi kabul edilirse, toplu taşımada yılın ikinci zammı yapılacak.

Bolulu otobüsçüler, fiyatların Düzce’deki fiyatlarla eşit olmasını talep ederek indirimli binişlerin 1,15 liradan 1,40 liraya çıkartılmasını; normal binişlerin ise 1,80 liradan 2,25 liraya çıkarılmasını talep ettiler. Otobüsçülerin zam istekleri Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Bolu’da geçtiğimiz Mart ayında otobüs ücretlerine zam yapılmış; indirimli binişler 1 liradan 1,15 liraya, normal binişler ise 1,70 liradan 1,85 liraya çıkarılmıştı. Uzak mesafelere ise birden fazla kart basılmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz haftalarda da serbest kart sahiplerinin (ücretsiz binişlerin) günde iki defayla sınırlandırılmasına karar verilmişti.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (10)
sarhos 6 yıl önce
duzceyı daha cok ornek alıcak sehır war sız merak etmeyın
insaf mı? 6 yıl önce
ne insafı yahu, 10 kat zam gelsin, kimse belediyeye, ona buna suç atmasın, sen bunu hakettin Düzce, hizmet yok, düzgün bir iş yok, adam kayırma var, yolsuzluk var, rüşvet var, küfür var ama her seçimde tulum çıkarıyorsunuz maaşallah. az bile bunlar..
misafir 6 yıl önce
neden herşeyde buluyla düzeyi karsilastiriyorsunuz anlamıyorum daha düne kadar ilceydiniz herşey yavaş yavaş 1, sınıftaki çocuk 4, sınıfta okumaz
öğrenci 6 yıl önce
ya 5 tl ye 3 kere binebiliyoruz biz her hafta 5 tl karta para mı yükletelim,biraz insaf ya,nedir bu yaptığınız zamlar anlamıyoruz.
istnbllu 6 yıl önce
ben İstanbul da oturuyorum benim çocuğum da engelli istediğim kadar biniyorum otobüse çünkü bizim çocuklarımız çok hasta oluyor başına gelmeyen bilmez ayrıca kartını babası yada ben farketmeksizin kullanabiliyoruz düzcede bunlar yok malesef
Pahallı 6 yıl önce
Düzceliler de Boluyu örnek gösterip fiyat düşürmeyi talep etsin
aziz şahin 6 yıl önce
Sanırım boludski şoforlerde duzceli :))
ATLAS 6 yıl önce
Ne kadar ÖRNEK alınacak bir davranış ZAM ZAM ZAM .......Ağlanacak halimize gülelim mi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı