banner851

banner955

İNCELEMELER BİTTİ!

Akçakoca’nın Ayazlı-Döngelli bölgesinin önemli bir eksiğinin giderilmesi için düğmeye basıldı. Akçakoca Terminal binasının atıl olan bölümleri bölgeye hizmet edecek bir sağlık olacağına dönüştürülecek.

Yerel Haber 17.01.2019, 16:55 17.01.2019, 18:42
2896
banner1032

Ayazlı Mahallesi ve Akçakoca Sapak Bölgesinde oturan vatandaşların sağlık hizmeti alabilmeleri için artık ilçe merkezine gelmelerine gerek kalmayacak. Hizmete girişinden bu yana büyük bir kesimi atıl kalan Akçakoca Terminal binasının üst katlarının Sağlık Merkezine dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalarda sona geliniyor.

Bugün gün boyunca sağlık merkezi kurulumu için üst düzey bir heyet Akçakoca Şehirlerarası Terminali’nde incelemelerde bulundu.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile birlikte terminal binasını baştan sona dolaşan heyette Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düze Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Ahmet Zengin, Düzce Halk Sağlığı Başkanı Ökkeş Kepek ve Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk hazır bulundu.

Sağlık bürokrasisi ve teknik elemanlardan oluşan heyet terminal binasının uygunluğunu ile ilgili detaylı bir incelemede bulundu.

Edinilen bilgilere göre terminalin alt katlarından bir bölüm ile üst katın tamamı bölge halkına hizmet edecek bir sağlık ocağına dönüştürülecek.

3 hekimli sağlık merkezinin bina girişinin ise terminal girişinden ayrı yapılacağı öğrenilirken, binada çalışmaların derhal başlayacağı ve sağlık merkezinin en kısa sürede hizmete gireceği öğrenildi.

Haber: S.ŞEN/Akçakoca
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (6)
Akçakocalı 4 yıl önce
4 yıldır yıkım kararı olan hastane şehrin en uazağına bile başlamazken terminalde sabit nüfusu olmayan bir yerde aile helimliği açmaya çalışmak ne demektir anlaşılamamıştır
hapşuu 4 yıl önce
Eski yalakalar can havlıyle dinliyorlar.Sanki haberleri yok muş gibi
Duzce li 4 yıl önce
Arkadaş Numan çabuk doktorlugu zorla bitirmiş doktorluktan anlamayan bir adam bu adamı nasıl ilçe müdürü yaparsınız
Düzce Sağlık 4 yıl önce
Arkadaşlar hangi otogarda hastane mantığı var nerden çıkıyor bu işler.Mevcut Başkan yeni hastaneyi bitiremeyince bu proje ile mi kendini göstermeye çalışıyor.Hangi ilçede- ilde böyle bir uygulama var yolcunun gitmediği yere hasta gitmez.
çilimli 4 yıl önce
düce sağlığa çilimli belediye garajında şehir hastanesi yapılıyor bunlar artık normale döndü
Ekonomist 4 yıl önce
Seçim yaklaştı reklam kokan çalışmalar gibi geliyor.Daha efektif projeler ile halka hizmet sunulmalı.Hastanenin hekim açığını bitirin.Personele çeki düzen verin.Hastane de idare yok.Sağlık Evi işi alkışlanacak bir iş değil efendiler...
18
kapalı