banner851

banner614

İNÖNÜ VE AVNİ AKYOL'DA ÖNEMLİ GELİŞME

Düzce şehir merkezinde bulunan Düzce Belediyesi’ne ait İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkı ile ilgili önemli gelişme… Edinilen bilgiye göre, her iki park için ayrı ayrı mimari bir proje düşünülüyor. Ayrıca İnönü Parkı içerisinde bulunan lunaparkın da kaldırılarak Melen Su Park’a daha modern olarak yapılması planlanıyor.

banner619
Yerel Haber 27.01.2018, 16:52 28.01.2018, 18:19
3322
İNÖNÜ VE AVNİ AKYOL'DA ÖNEMLİ GELİŞME

Yeni proje hazırlanıyor
İhalesinin ne zaman yapılacağı merakla beklenedursun, İnönü Parkı ile ilgili yeni bir gelişmenin olduğu ve Avni Akyol Parkı ile İnönü Parkı için yeni bir projenin hazırlanmasının düşünüldüğü öğrenildi. Böylece yıllardır Düzcelilerin özellikle sıcak havaları fırsat bilip kendilerini attığı her iki park da Düzce’ye daha yakışır bir hale getirilecek. Her iki park için mimari bir proje hazırlanacak, şehir merkezindeki mezbelelik görüntüsünden eser bırakmayacak şekilde ortadan kaldırılarak Düzcelilerin hizmetine sunulacak.

Proje bittikten sonra iki park ne olacak?
Ayrıca geçtiğimiz 12 Ocak tarihinde yapılan Düzce Belediye Meclisi Ocak ayı 2.Birleşiminde çıkan karar ile aralarında İnönü Parkı’nın da bulunduğu 55 taşınmazın ihalesi için yetki belediye encümenine verilmiş, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da ihalenin en kısa sürede yapılacağını söylemişti. Tüm bu gelişmeler ışığında ya yap-işlet-devret modeli uygulayacak, ya müstecire vermek için ihaleye çıkarak ya da kendisi işleteceği anlaşılıyor.


İnönü Parkı içindeki luna park kaldırılıyor mu?
Bir diğer gelişme ise, İnönü Parkı’nın içerisinde bulunan lunaparkın mevcut yerinden kaldırılacağı yönünde… Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Öncü TV’de yayınlanan Platform Programı’nda yaptığı açıklamasında, projesi tamamlanmak üzere olan Melen Su Park’ın bulunduğu yere bir lunapark yapmak istediğini söylemişti. Başkan Ay’ın bu sözleri, Melen Su Park’a yapılacak modern bir lunaparkın, şehir merkezindeki kötü görüntüyü da ortadan kaldıracağına işaret ediyor.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (23)
Düzceli81 4 yıl önce
Melen Su Park projesinden beklentimiz yüksek
Doğrucu Davut 4 yıl önce
Hasan Tahsin , keşke yorumlarınızı biraz adalet süzgecinden geçirip yazsaydiniz,ben semerkantci değilim ama nasıl olduklarını bilirim... Bizim insanımız neden böyle hiç anlamıyorum hep bir karalama kampanyası ,, herkes işine geldiği gibi!!!
Hasan Tahsin 4 yıl önce
AKP parkları yıllardır yap işlet devret ,yani yap ye iç yat projeleriyle peşkeş çekti.Milletin sırtına kene gibi yapıştınız. Alayınız cahitsiniz.Bu parkları maliyetine halkın hizmetine sunun.Yapamazsanız yapan gelir.Şimdi de semerkantçılara verirseniz şaşmam.
DELİ 4 yıl önce
YİNE BİRİLERİ BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKME TARAFINDA SYN AKP LİLER BU DÜNYANIN ÖBÜR TARAFIDA VAR AKLINIZDA OLSUN
duzceli 4 yıl önce
eskidende melen parkinin oralarda rus pazari kurulurdu ve lunapark vardi cok guzeldi eskiler ins guzel biseler olur sozde kalmaz
Düzceli 4 yıl önce
Yeni proje yapılırken yıllardir insanlarin gölgesinde dinlendiği ağaçları bir bahane edip kesmezler umarim.
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Hep aynı şeyler Keleş gitti gideli de değişen birşey yok bi vatandaş desin Keleş gitti şöyle oldu diye tek gördüğüm cami tuvaletleri ücretsiz oldu
Ali baglar 4 yıl önce
Canakkaledeki gibi halk bahcesi yapin cayida 1 lira yapin. Niyeyse chp belediyelerinde cay bahceleri hep belediyenin ve cay hep1 lira bknz canakkale
Apo 4 yıl önce
Denize sıfır çay bahçesinde cay1 TL.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın