banner851

banner614

İŞARET DİLİYLE İLAHİ SÖYLEDİLER

banner619

Halk Eğitim Merkezinde işaret dili kursu alan 60 kursiyer, Kutlu Doğum Haftasından çeşitli ilahileri işaret diliyle söyleyerek işitme engelli vatandaşlara manevi huzuru yaşattı.

banner846
Yerel Haber 15.04.2017, 18:12
2003
İŞARET DİLİYLE İLAHİ SÖYLEDİLER
banner844

Halk Eğitim Merkezi tarafından işitme engelli bireyleri sosyal hayata daha fazla kazandırabilmek, ve vatandaşlarla iletişimlerini kuvvetlendirmek amacıyla 3 aydır süregelen işaret dili kursu, Haziran ayında sona eriyor.

Bu kapsamda eğitim gören kursiyerler ise ilk etkinliğini Kutlu Doğum Haftasına özel olarak hazırladı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dünyaya gelişinin şerefine her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle değerlendirilen Kutlu Doğum Haftasında, Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen işaret dili kursunda eğitim gören 60 kursiyer, ilahileri işaret diliyle söyleyerek işitme engelli vatandaşlara manevi huzuru yaşattı.

Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yoğun ilgiyle karşılanan işaret dili kurslarına, engellilerle aramızdaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla tüm vatandaşlar davet edildi.

Yorumlar (4)
Zeynep 4 yıl önce
Aferin adlı kullanıcı ya
İşaret dilini öğrenmek ilim değil mi merhamet ve vicdan değil mi sosyal bir sorumluluk değil mi? Çine gitmeye gerek yok öğreten başta olmak üzere öğrenen de büyük emek veriyor.Lütfen emeğe saygı
ZERO 4 yıl önce
Aderin çocuklar. Dini ve manevi değerleri yüksek nesiller bizi ayakta tutuyor.alkış size ve öğretmenlerine.
ilket 4 yıl önce
Ah ne mutlu
Aferin 4 yıl önce
İslam ilahi söyleme ile doğum günü kutlama ile değil Peygamberimiz gibi bizzat çalışarak aksaklıları düzelterek adaleti sağlayarak,bilim fen teknoloji öğrenerek (ilim çinde de olsa gidin alın) gelişir. Bizim ülke kolayı bulmuş herşey şov.