banner851

banner955

KALDIRIM İŞGALİNE DUBALI ÇÖZÜM

Düzce Belediyesi dekoratif aydınlatmalardan sonra araçların park etmemesi için kaldırımlara yerleştirilen dubalarda da estetik bir görüntü yolunu seçti. Bu doğrultuda Uzunmustafa Mahallesi'ndeki kaldırımlar üzerinde dekoratif duba uygulamasına başlandı.

Yerel Haber 09.02.2018, 14:06 09.02.2018, 18:22
2084

Yasak olmasına karşılık kaldırıma park etme alışkanlığına sık rastlanan Düzce'de yaya yolu işgallerini önlemek amacıyla çalışmalar yürüten belediye şimdi de dekoratif duba uygulamasına başladı.

Kaldırımları park yeri gibi kullanan sürücüler yüzünden yoldan yürümek zorunda kalan yayaların sık sık tehlike ile burun buruna geldiği şehirde, cezai yaptırımlara karşılık bu olumsuz davranıştan vazgeçilmiyor. Yaya yollarındaki hatalı araç parklarından ve kaldırım işgallerinden kaynaklanan sorunlara ise dubalı çözüm getiriliyor.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri özellikle Uzunmustafa Mahallesi'nde şikayet konusu olan kaldırımlarda araç parklarının yapılmasına karşı duba uygulamasına başladı.

Metal dekoratif dubaların uygulandığı sokak kaldırımlarında, araçların yaya yoluna park etmesi ve özellikle engelliler ile yayaların zor anlar yaşamasının önüne geçilecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, ekiplerin muhtelif mahallelerde ve kaldırımlarının park alanı gibi kullandığı sokaklarda duba uygulamasına devam edeceği vurgulandı.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (15)
EŞRAF 5 yıl önce
SAYIN BELEDİYE BAŞKANI.Bunların hiç biri çözüm değil,bizim yurdum insanı sadece sopa ve cezadan anlar.Yazacaksın cezayı gün boyu üşenmeden bak nasıl mum gibi oluyorlar.Başka türlü eğitim vs hepsi hikaye CEZA CEZA CEZA.
Yerli 5 yıl önce
Arkadaş her kaldirima duba yapmakla ugrasacaklarina kendinden çikintili dekoratif bordür taslari var hem şık hem ucuz
birisi 5 yıl önce
Uygulama güzel ama aynı sokakta kaldırım söküldü yerine taksi duragı yapılacak.O nasıl bir anlayış.
serkan 5 yıl önce
zaten bu dubalar olmasa ne kavşak yapılabilri ne yol güzergahı çizebilir..Allah bu dubaları çıkartandan razı olsun..otogar kavşagına bi bakın lütfen plastik duba ile kavşak nasıl olur görün derim...
kadir zoral 5 yıl önce
düzce belediyesi katlı otopark önündeki kaldırımdaki dubaları oradaki araba kiralamacıları kırıyor,yapılıyor onlar kırıp araç park ediyorlar,öndeki arsaya vatandaşlarda park diyor kaldırımlar komple araç oluyor,yayalar geçemiyor.kaç sefer zabıtayı aradım ilgilenen olmadı ,burası acil sorun olan yer acil ilgilenilmesini talep ediyoruz.
sürücü 5 yıl önce
bariyer yapın direk. katlı otoparkın orda da var ama esnaf bilerek kırıyor her seferinde.
tufan 5 yıl önce
Neden sehir merkezine yapilmiyor dominos sirasi mesela burger.. inonu parki bim onu heruer her kaldirimda araba.. ilginc
mahalleli 5 yıl önce
çamlı evler akçam sok içinde istiyoruz.kaldırımda oto kiralama,reklam firmasının araçları,kreşin servisinden yayaların yürüyebilmesi için kaldırama ihtiyaç var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık