banner851

banner614

KALICI KONUTLAR’DA ‘YEŞİL’ KATLİAMI

banner619

Kalıcı Konutlar 5.Bölgede yeşil katliamı! 35.Sokak üzerindeki bir binanın etrafında bulunan süs bitkileri kimliği belirsiz kişiler tarafından kesiliyor.

banner846
Yerel Haber 25.05.2018, 16:19 25.05.2018, 18:31
3465
banner844

Doğaya verilen zarara bir yenisi daha eklendi. Yeşil Düzce olarak bilinen ve doğa güzelliklerinin saymakla bitmeyeceği Düzce’de merkeze bağlı Kalıcı Konutlar Bölgesi kimliği belirsiz kişilerin istilasına uğradı.

Kalıcı Konutlar 5.Bölge 34.Sokak 35.ada etrafında yıllar önce dikilen süs bitkileri kimliği belirsiz kişiler tarafından katlediliyor. İhbar üzerine gittiğimiz bölgede iki kişi tarafından tırpan motoru ile kesilen süs bitkilerinin umursamazca biçildiği gerçeği gözler önüne serildi.


Çevre ve yeşil katliamı olarak nitelendirilen bu olayın yaşanmasında en büyük nedenlerden birinin de “Denetimsizlik” olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Belediyenin sorumluluğunda olmadığı öğrenilen bölge için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne de şikayetlerin geldiği biliniyor. Sorumluluk alanı olmadığı gerekçesi ile eli kolu bağlanan müdürlük de duruma müdahalede bulunamıyor.



Bu gibi durumların ortadan kalkması ve vatandaşın doğa gibi hassas konularda “Keyfi” davranışlarının önlenmesi için denetimlerin olması gerektiği gerçeği de apaçık ortaya çıkıyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (10)
Çelik 3 yıl önce
Yeşil alan dediğiniz yer dikenli gözüküyor bu mu sizin yeşil alan görüşünüz Dikenler etrafı mı sarsın sonrada hiç bakmıyor lar dersiniz biri düşse dikenlere Allah ha havale ediyorum
Veli 3 yıl önce
Ne olmuş yani yılan çığan olmasın diye yapmışlardır.
HIZIR Altunkaya 3 yıl önce
Kimliği belirsiz deniyor kimlikler belirli orada oturan sakinler
HIZIR Altunkaya 3 yıl önce
On yıldır tırpanlanmamış Buda olmamış yılan yuvası olmuş bir yeri temizlemek o süs bilgili bitkilerin hepsi dikenleri altında kaybolmuştu daha önce haber yapsaydınız ya virane haldeydi temizlik yapınca suç
Düzce xx 81 3 yıl önce
Görünen bina sahiplerine herhalde
R.R. 3 yıl önce
O kadar binanın ortasında bir yer bir insan görmemiş mi? Hadi Canım! Apartmana girerken elimdeki poşetin içindekilere kadar bakan bilen evime gelen misafirleri sayanlar nerede!
çok güzel 3 yıl önce
uzun zamandır bu kadar güzel ve yerinde bir yorum okumamıştım :))) harbiden öyle ama
Burak Erden 3 yıl önce
Doga katliami yapiliyeaahh
KALICILI 3 yıl önce
ÇALIDAN SÜSMÜ OLUR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu