banner851

banner955

‘KAPATMA’YA HAZIRLIK

Düzce Belediyesi’nin gerekli düzenlemelerin yetişmemesi nedeniyle trafiğe kapatma tarihini ertelediği İstanbul Caddesi Projesi için kavşak yapımı ve yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Yerel Haber 11.06.2017, 17:23 13.06.2017, 11:51
7641

Düzce’nin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi’nin yayalaştırma projesi kapsamında Düzce Belediyesi ekipleri sahada yoğun bir çalışma yürütüyor.

Alternatif güzergahların belirlenmesi ile trafik akışına göre yeniden yapılandırılan yollara son rötuşlar atılıyor. Bu kapsamda İstanbul Caddesi, Necip Güney Sokak, Saatçıgil Caddesi, Hırtım Caddesi ve diğer alternatif güzergahlar üzerinde yol genişletme çalışmaları yapılırken, aydınlatma aparatları da dikildi. Ayrıca caddenin kapatılması ile birlikte kullanılacak güzergahlar da kavşak düzenlemeleri de gerçekleştiriliyor. Rıhtım Caddesi’nin Valilik ile kesiştiği noktada yeni bir kavşağın inşa çalışmaları sürerken çevre düzenlemesi de devam ediyor.Bunun ardından yine aynı cadde üzerinde ‘Raylı Sistemli Tramvay Yolu’ hazırlanacak. 950 metrelik tramvay yolu inşaatı yapım işi için ihale açıldı. Düzce Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü tarafından açılacak olan ihale 21 Haziran tarihinde yapılacak.

Öte yandan Düzce Belediyesi tarafından 9 Haziran Cuma gecesi olarak açıklanmasına karşılık çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle kapatma tarihi ertelenen İstanbul Caddesi, Necip Güney Sokağı başından Anıtpark Meydanı önündeki kavşağa kadar araç trafiğine kapatılacak. Açık hava alışveriş merkezi haline gelecek caddenin Düzce’nin yeni yaşam merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

Yeni güzergahlar
Diğer taraftan Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında geçtiğimiz hafta yapılan İl Trafik Komisyonu Toplantısı’nda İstanbul Caddesi’ne alternatif olarak Kuzey ve Güney ulaşım aksları belirlendi. Buna göre; Rasim Betir Bulvarı, Mehmet Akif Caddesi, Rıhtım ve Saatçigil Caddeleri şehir merkezinin yeni ulaşım ağını oluşturacak. Atatürk Bulvarı’ndan İstanbul Caddesi’ne dönüş yapan araçlar belediyenin yanında bulunan Necip Güney Sokak’tan ilerleyecek ve Mimar Sinan Caddesi’ne gidecek. Tek yön olarak Batı istikametine Rıhtım Caddesi boyunca ilerleyecek olan araçlar Valilik Caddesi’nde gidiş-dönüşlü çift şeritli yola giriş yapacak. Güzergahın Doğu istikameti ise Asar Suyu Deresi’nin güney kısmında Saatçigil ve Gazhane caddeleri boyunca ilerleyecek ve Celal Kasapoğlu Caddesi’nden çıkabilecek.


Haber: C. Üstüner

Yorumlar (25)
Kalıcılı 5 yıl önce
Ya illa tuttuyorsanız bir şey yapıca diye önce kalıcı konutlara bir metro tarzı bişey yapın ya da otobüs sayısını arttırın. Ayrıca belediye otobüslerinin bakımı hic yapılmıyor toz icinde her bindigmde öksürmekten hapsurmaktan ciger kalmadı
endüzceli 5 yıl önce
Başkanım arkandayız . sen düzce için en iyisini düşünürsün. onlar konuşur biz yaparız.
HAMİDİYELİ 5 yıl önce
belediye kasap ,bakkal olmuş ticarethane
keleşe 5 yıl önce
iki duba koyup yol kapatmayla proje yaptım zannediyor yazık.
miko 5 yıl önce
şehrimiz güzelleşiyor.
Deli-Tren 5 yıl önce
Tren ne yahu bide ucretli yaprsiniz daha karli olcak bu is. Jakall
ÜCRETLİ.. 5 yıl önce
SGK GİBİ KOCAMAN İLİN BİR TEK KURUMUNUN ÖNÜNDEN OTOBÜS GEÇİRMİYORSUNUZ DA MARKET TOPLULUĞUNUN ÖNÜNDEN OTOBÜS GEÇİREEKSİNİZORDA ZATEN YETERİNCE TRAFİK SIKIŞIKLIĞI VAR.SAYIN KELEŞ CAREFOUR KAÇ KERE GELDİNDE SIKIŞIKLII GÖRMEDİN..
HAYRET..
kapat 5 yıl önce
belediyeyi kapatın..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız