banner851

banner614

KARANLIK GECEYİ ANLATTI

Düzce’de, Gençlik ve Spor Bakanlığının “Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar” projesi kapsamında düzenlenen programda, 15 Temmuz gazileri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı.

banner619
Yerel Haber 05.04.2017, 09:21 06.04.2017, 10:52
1669

Düzce’de, Gençlik ve Spor Bakanlığının “Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar” projesi dolayısıyla program düzenlendi. 15 Temmuz gazileri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı. Düzce Gençlik Merkezi’ndeki program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. FETÖ’nün darbe girişimi sırasında gazi olan Ayla Kasarcı, 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını anlattı. Darbe girişimini kızının, arkadaşlarından aldığı mesaj üzerine ‘Darbe nedir anne’ sorusu üzerine öğrendiğini anlatan Kasarcı, “15 Temmuz’dan önce kanser tedavisi görüyordum. Ölümden nasıl korkuyorum anlatamam, her gece ölmemek için Allah’a dua ediyorum. 15 Temmuz gecesi ölümden hiç korkmadım, zerre kadar korkmadım ölümden." diye konuştu.

Eşiyle birlikte köprüye yürüdüklerini, önlerinde vurulanların olduğunu anlatan Kasarcı, şöyle devam etti:
“Vurulan kardeşlerimize yardım ettik, ilerlemeye devam ettik. Eşime dedim ki, ‘Yasin, ateş ediyorlar’ Eşim de, ‘Korkma, onlar havaya ateş ediyorlar. Onlar bizim askerlerimiz, bize niye ateş etsinler, biz sivil halkız. Bize ateş etmezler’ dedi. Ama öyle değilmiş, benim şerefli ordumun üniformasını çalmışlar. Benim vergisini ödediğim silahlarla bana ateş ediyorlardı. Bize okullarda hep, ‘devlet ana’, ‘devlet baba’ anlatılıyordu. Biz 15 Temmuz’da gördük ki, ‘millet ana’, ‘millet baba’. 15 Temmuz gecesi bana diyorlar ki, ‘Hangi akla hizmet dışarıya çıkıyorsun, senin ne işin vardı zaten hastasın’ Ben bir anneyim, benim evladım tehlikedeydi. Benim çocuklarımın geleceği tehlikedeydi. Bizim geleceğimize tecavüz ediyorlardı. Tabi ki dışarıda meydanlarda olacaktım."

Kasarcı'nın eşi Ahmet Yasin Kasarcı da darbe girişimini halı sahada arkadaşlarıyla maç yaptığı sırada öğrendiğini söyledi.
Eve geldikten sonra televizyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Meydanlara ve havaalanlarına çıkın’ çağrısıyla birlikte hiç tereddüt etmeden 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne hareket ettiklerini aktaran Kasarcı, “Askerler üzerimize ateş ediyorlardı. Eşim, ‘Ben vuruldum’ dedi. Ona dönerken mermiler sırtıma saplandı. Mermilerin saplanmasıyla birlikte silah sesleri, gürültü, insan sesleri, bende hepsi bir anda kesildi.” dedi.

Programda, kum sanatçısı Veysel Çelikdemir "15 Temmuz" temalı gösteri sundu. Moderatörlüğünü İsmail Hakkı Ürün'ün yaptığı programa, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, şehit ailelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar (7)
doğan 4 yıl önce
Yıl 2017 herkesin evinde televizyon var internett var bu millet herşeyi gördü.Yani millet televizyondan internetten birşey anlamıyor mu da bir de iki günde bir konferanslarla toplantılarla zaman ve para harcıyorsunuz, ?
nsm 4 yıl önce
referandum öncesi ne istir cok da konusur oldunuz. hic kullanildiginizi düsünmediniz mi? canakkale sehitlerinden fazla konusulur oldunuz. bu onlara karsi ayip olmuyor mu?
düzce1 4 yıl önce
o bedelin olduğu zamanlarda 15 temmuzda bedel ödemek icin herkes meydanlardaydı bedel ödemekten kacınanlar hava alanlarında özel ucaklarından inip nere gidip saklancaklarını şaşırdılar ödencek bi bedel varsa emin ol kacmadan ödenir hepyek1
Duzceli 4 yıl önce
Vaay bee bu gazilik ve şehitlik ne kadar da ucuzmuş böle.. hadiyleen bedava dan gazi oldunuz bırakın reklamı
okan 4 yıl önce
eğitim verin savaş değil. oyunlarınızı başkasına anlatın.
Hepyek1 4 yıl önce
akp gazilerine verilen değer ne çanakkale ne güneydoğu nede diğer gazilere verilmiyor burda bile milleti bölme peşindeler VATANA İHANETİN NEDENİ OLMAZ BEDELİ OLUR O BEDEL TAHSİLATINA ÇOK FAZLA ZAMAN KALMADI BİLİNE
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
TÜM GAZİLERİMİZE AYNI DEĞERİ VERSEK...
TÜM ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARINA AYNI DEĞERİ VERSEK...
ONLAR İSTEMEDEN ONLARI MEMNUN EDECEK İRTİBAT VE HİZMET SİSTEMİNİ KURSAK...