banner851

banner955

KEŞİR VE ÖZLÜ MUTFAK SANATLARI MERKEZİ’Nİ GEZDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gayretleriyle kente kazandırılan gastronomi üssü Mutfak Sanatları Merkezi’nde artık sona gelinirken açılış hazırlıkları başladı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Başkan Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuyla ilk kez resmi bir etkinlikte görücüye çıkacak olan tesisi gezerek son durumu yerinde inceledi. Keşir hayran kaldığı tesiste emeği geçenlere teşekkür ederken bölgede ilk olan merkezin açılışının da kısa süre içerisinde yapılacağı öğrenildi.

Yerel Haber 28.08.2021, 14:15 29.08.2021, 15:24
1241

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında restorasyon çalışmaları yürütülürken çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan Düzce Kasrı’nın yeniden inşa edilmesi sürecinde sona yaklaşıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle inşa edilecek bina bir gastronomi üssü olarak planlanmış ve kent mutfağının yöresel yemekleriyle Mutfak Sanatları Merkezi olarak tasarlanan yeni tesis için çalışmalara başlanmıştı. Aradan geçen 13 ayda Düzce’ye prestijli bir tesisi kazandırmak için ince elenip sık dokunurken tamamlanan çalışmaların ardından açılış için artık gün sayılır duruma gelindi.

81 ÇEŞİT YEMEKLE DÜZCE RÜZGÂRI ESECEK

Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan Mutfak Sanatları Merkezi’nde, birlik ve beraberlikle harmanlanmış kültürel çeşitliliği mutfağına da yansıyan Düzce’nin kente özgü 81 çeşit yemeği misafirlere sunulacak. Düzceliler’e ve turistlere ev sahipliği yapacak olan tesiste Düzce’nin kültürel zenginliğini yansıtan yemeklerle Düzce rüzgârı esecek.

KEŞİR VE ÖZLÜ TESİSİ GEZDİ

Cuma günkü mesaisini memleketi Düzce’ye ayıran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte şehre değer katacak tesisi gezerek çalışmalarda gelinen son noktayı yerinde inceledi. Vekil Keşir, “Yapımı tamamlanan, Düzce'nin gastronomi zenginliğini tanıtacak ve yeni nesillere aktaracak olan Mutfak Sanatları Merkezi'ni, Sayın Belediye Başkanımız Faruk Özlü ile yerinde inceledik. Merkezin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle hayran kaldığı proje için Düzce Belediyesi ve Başkan Özlü’ye teşekkür etti.

30 AĞUSTOS RESEPSİYONUNDA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Öte yandan merkez, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuyla ilk kez resmi bir etkinlikte görücüye çıkacak. Pazartesi günkü bayram kutlamalarının ardından Düzce siyaset, bürokrasi, sivil toplum ve iş dünyası Düzce Valisi Cevdet Atay’ın ev sahipliğinde Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya gelecek. Düzce Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre çok kısa süre içerisinde açılışı yapılarak hizmete alınacak olan tesisi Düzceliler’e ve turistlere hizmet vermeye başlayacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (9)
Admin 1 yıl önce
Bakan beyin kendini tatmin için yaptığı bir başka proje! Kaça mal oluyor diye hiç hesap yaptılar mı acaba?
Asabi 1 yıl önce
Bur tesis düşünün... Yapımı esnasında bakan beyin begenmemesi nedeniyle kalebodurlar 3 kez değişsin... Yatacak yeriniz yok...
Kemal kaya 1 yıl önce
AKP li yöneticilere hizmet icin yapılmış
DÜZCELİ 1 yıl önce
DAHA YAPILAN HARCAMALARI SORSUNLAR ÖNDER TONYALI ERDEM YILMAZ GÖNUL ASUK ORDAN SATILAN HURDALARI YIKALAN MALZEMEYI HAVUZDAN CIKAN KABLOLARI HEPSINI TEK TEK ACIKLASINLAR 100 MILYARLIK HURDA SATIP 2000 TL ALDIK DIYE GEZIYORLAR HERSEY ZAMANI GELINCE ORTAYA CIKICAK AMA HEPSI EVRAKLARIYLA BERABER SAKLI BEKLIYOR
Ali 1 yıl önce
Bir Gaziantep bir Hatay değiliz..Gereksiz bir yatırım olmuş..
Yiye yiye bitiremediniz 1 yıl önce
Afiyet olsun! Yap, para; yık, para; tekrar yap, para!
Yiyin efendiler yiyin!
Akif 1 yıl önce
İhalesi yapıldımı?yapım maliyeti kaç TL?ruhsatı varmı?daha çok soru var da bu 3 soru size yeter….
81 düzce 1 yıl önce
yok kaçak yapıyorlar. gizli gizli.
A.RIZA 1 yıl önce
ÖZLÜ VE KEŞİR OLMASA YANDIK BİTTİK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
kapalı