banner851

banner955

MECLİSTEN YENİ KARAR

Düzce Belediyesi Temmuz ayı ikinci toplantısında belediye mücavir alanlarına dahil olan köylerdeki yapıların ruhsatlandırılmasına karar verildi.

Yerel Haber 11.07.2014, 10:33
211
MECLİSTEN YENİ KARAR

Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci toplantısını Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in il dışında olması nedeniyle Selahattin Sert başkanlığında yaptı. 31 gündem maddesi ile toplanan meclis üyeleri imar planlarındaki değişiklik taleplerini görüştü.


Meclisin önemli gündem maddelerinden biri de mahalle olarak Düzce Belediyesi sınırlarına dâhil olan köylerdeki yapıların ruhsatlandırılmasına ilişkindi. Mücavir alanlar içine dahil edilen köylerin köy yerleşik alanlarında, civarında ve mezralarda yapılacak konut, entegre tesis niteliğinde olan yapıların ruhsatlandırılmasına karar verildi.


Köylerdeki yapıların ruhsatlandırılmasında mücavir alana giriş tarihinden önce köy karar defterine işlenen belgeler esas alınacağı bildirildi.


Düzce Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Gündem, konunun iki aydır gündemlerinde olduğunu söyledi ve mağduriyetleri giderilmesini amaçladıklarını belirtti.


Oylamaya sunulan karar oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız