banner851

banner614

MESLEK LİSELERİ HAYATLARA DOKUNUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla öğrencilerin yardımlaşma, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında Düzce’deki meslek liseleri harekete geçti. Öğrenciler, Düzce’de bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki eskimiş durumdaki eşyaları tamir ederek onların hayatını kolaylaştırıyor.

banner619
Yerel Haber 05.04.2018, 12:43 05.04.2018, 16:09
1294

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin, sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla harekete geçildi.Hazırlanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında öğrenciler öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede, bulunmadığı takdirde ilçelerde veya il merkezinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin evlerine giderek gerekli bakım ve onarımlarını, kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamirini yaparak hem toplum hizmeti hem de onların hayatlarını kolaylaştırıyorlar.Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada projenin Düzce genelindeki tüm mesleki ve teknik eğitim veren okullarda uygulandığını bildirdi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (5)
APSUVA 3 yıl önce
Gerçekten tebrik ederim yardımı yardımlaşmayı hatırlatmak çok güzel ellerinize sağlık çocuklar.
Mete 3 yıl önce
Son 1 yılda okuduğum en güzel haber.. Tebrikler..
vatandas 3 yıl önce
hay masAllah cok yaşayın siz
Düzceli 3 yıl önce
Elleriniz dert görmesin çocuklar. Milli eğitimin şimdiye kadar yaptığı en güzel uygulama. Köy enstütuleri de yeniden gelsin.
Duzceli 3 yıl önce
Cok guzel bi uygulama tebrikler ogrenci kardeslerim ellerinize saglik