banner851

banner614

METEOROLOJİ UYARDI

banner619

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Düzce'nin de içinde bulunduğu illerin kıyı ilçelerini sağanak yağmur sebebiyle dikkatli olmaları konusunda uyardı.

banner846
Yerel Haber 20.07.2014, 12:08
306
METEOROLOJİ UYARDI
banner844

Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ve birçok iş yeri ve evin alt katlarının su basmasına neden olan şiddetli yağışın ardından oluşan hasar tamamen onarılamadan meteorolojiden gelen şiddetli yağış uyarısı korkuttu. Düzce'nin birçok farklı bölgesinde maddi hasara yol açan, çiftçileri mağdur eden yağış Düzce'nin kısa süreli de olsa bir sağanak yağışa hazır olmadığını gözler önüne sermişti.


Yağışın ardından kendini gösteren bunaltıcı sıcaklıklara dün yağan kısa süreli sağanak yağmur gölge düşürdü. Meteoroloji'den gelen açıklamaya göre yağışların bugün ve yarın da devam edeceği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde çok kuvvetli sağanak yağış olacağını bildirdi ve vatandaşların su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, kısa süreli kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyardı.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda "Ülkemizin kuzey kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; 20 Temmuz Pazar ve 21.Temmuz Pazartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli 21-50 mm ve yer yer çok kuvvetli 51-75 mm olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, kısa süreli kuvvetli rüzgar) yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir" denildi.


Meteoroloji'den gelen uyarı “Düzce bir kuvvetli yağışa daha hazır mı?” sorusunu akıllara getirirken olası olumsuzluklara karşı vatandaşların gerekli önlemleri almasının kritik bir öneme sahip olduğunu da gözler önüne serdi.

Haber;E.Tınaz

 

 

 

 

Yorumlar (0)
15°
açık