banner614

RAMAZAN AYI’NIN İLK CUMA NAMAZI

banner619

Mübarek Ramazan Ayı’nın ilk Cuma Namazı’nda müminler camileri doldurdu.

banner846
Yerel Haber 18.05.2018, 14:00 18.05.2018, 16:39
546
banner844

Başı rahmet, ortası bereket, sonu ile cehennemden azat olan Mübarek Ramazan Ayı’nın il Cuma Namazı olması nedeniyle müminler camilere akın etti.

On bir Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nda başta Cedidiye Camii olmak üzere Düzce’de yaşayan vatandaşlar camileri doldurdu. Cedidiye Camii’ne sığmayan vatandaşlar ibadetlerini meydanda idrak etti.

Ramazan Ayı’nın ilk Cuma Hutbesinde ise ABD’nin Kudüs’te İsrail Büyükelçiliği açma kararı sonrası sokağa dökülen Filistin halkına yapılan katliam vardı. 59 Filistinli’nin yaşamını yitirmesi ve 2 bine yakın yaralının olması ile sonuçlanan katliamın kınandığı hutbede, dinimizin dünyanın neresinde olursa olsun yapılan insanlığa yapılan hiçbir katliama sessiz kalınmaması gerektiğini emrettiği belirtildi.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (4)
GÜZEL 3 yıl önce
HUTBE ÇOK GÜZELDİ. VİDO OLARAK YAYINLASAYDINIZ.GERÇEKTEN GÜZELDİ.DİNLEDİK.SONUNDA İMAM TERAVİH NAMAZINA .ÇOLUK ÇOCUK VE HANIMLARINDA GELMESİNİ TAVSİYE ETTİ. TERAVİH NAMAZI ÇOŞKUSUDA BAMBAŞKA OLUYOR.
kadın 3 yıl önce
cuma suresi meali nedir sayın müftü.Erkekler içinmi sadece cuma namazı.Kadınlarada yer açın camide.Ey inananlar diye başlar .Ey iman edenler der..Ey erkekler demez.
Hadi Canım 3 yıl önce
Camiler doldu da, bahçeler Ramazan öncesi kalabalığı kadar bile yoktu. Bizim insanımız ayetleri yanlış anlamış. Sıcakta namaz olmuyor herhalde. Tövbe Tövbe...
motorcu 3 yıl önce
ramazanlık müslümanız vesselam
15°
az bulutlu