banner851

banner614

RAMAZAN DERKEN BAYRAM OLDU

banner619

Ramazan ayına yetiştirilmesi beklenirken bayrama sarkan Şaguç Köprüsü’nü yayalar kullanmaya başladı bile… Çalışmaların devam ettiği köprüde yayalar tehlikeli de olsa karşıya geçiyor

banner846
Yerel Haber 18.07.2014, 14:28
127
RAMAZAN DERKEN BAYRAM OLDU
banner844

 

Asarsuyu Deresi üzerinde bulunan köprülerin yenileme projesi kapsamında Küçüksu ve eski otogar köprülerinin ardından yıkılan Şaguç köprüsünde yavaş yavaş sona geliniyor…
Ramazan ayına yetiştirilmesi beklenirken bayrama sarkan Şaguç Köprüsü, trafiğe açılması için gün sayarken yayalar tarafından kullanılmaya başlandı.

Düzce merkez ve köyleri arasında önemli bir bağlanma noktası olan Şaguç Köprüsü’ne yerleştirilen çelik kirişlerin ardından üzeri Sac levha ile örtüldü. Ancak sacların tam olarak sabitlenmediği köprü üzerinde çalışmalar devam ederken, yayalar dur durak dinlemiyor.


Sıcak ramazan günlerinde diğer köprülerden dolanarak yolu uzatmak istemeyen vatandaşlar, Çevredeki güvenlik bariyerlerinin kaldırılmış olmasını fırsat bilerek tehlikeli de olsa çalışmaların devam ettiği köprüden geçtiği görüldü.


Özellikle yaşlıların bu yolu tercih ettiği dikkat çekti. Ramazan ayına kadar bitileceği söylenen köprü bayrama yetiştirilmeye çalışılırken, özellikle bölge esnafı köprünün tam manasıyla trafiğe açılacağı günü bekliyor.

 

 

Haber,S.Kaşkır

 

 

 

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu