banner851

banner614

ŞEYH’İN OĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

Bolu'da, 5 yıl önce Bakanlar Kurulu kararıyla Hayreddin-i Tokadi Türbesi'ne defnedilen Nakşibendi Şeyhi Ahmet Palazoğlu'nun yaşamını yitiren oğlu Yekta Palazoğlu; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katıldığı cenaze töreniyle babasının yanında toprağa verildi. Cenazeye Düzce milletvekilleri de katıldı.

banner619
Yerel Haber 05.10.2013, 18:02
228
ŞEYH’İN OĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

Bolu'da 2008 yılında vefat eden 'Sürmeli Hoca' diye bilinen Ahmet Palazoğlu, Bakanlar Kurulu kararıyla Hayreddin-i Tokadi Türbesi'ne defnedilmişti. . Nakşibendi Şeyhi Ahmet Palazoğlu'nun oğlu Yekta Palazoğlu dün tedavi gördüğü Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Yekta Palazoğlu için Bolu'da cenaze töreni düzenlendi.

 

Bolu Yıldırım Bayezid Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanı sıra AK Parti Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Aslan ile Osman Çakır, Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan Cenaze namazının ardından Palazoğlu'nun cenazesi sevenlerinin elleri üzerinde cenaze aracına taşındı.

 

KONVOY EŞLİĞİNDE TÜRBEYE

Yekta Palazoğlu'nun cenazesi konvoy eşliğinde D-100 Karayolu kenarındaki Hayreddin-i Tokadi Türbesi'ne götürüldü. Bakan Eroğlu ve Yılmaz, cenaze aracından indirilen tabutu taşıyarak mezarlığa götürdü. Yekta Palazoğlu'nun cenazesi babasının yanına defnedildi. Cenazeye katılanlar avuçlarına aldıkları toprakları mezarın üzerine attı. Okunan duaların ardından Yekta Palazoğlu toprağa verildi.

Yorumlar (0)