banner851

banner614

“SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KAN BAĞIŞINA ENGEL DEĞİL”

banner619

Kızılay Düzce Şubesi Kan Merkezi, azalan kan stokları nedeniyle Düzce halkına acil kan bağışı çağrısında bulundu. Kan Merkezi tarafından yapılan açıklamada, salgınla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamaların kan bağışına engel olmadığı belirtildi.

banner846
Yerel Haber 14.04.2021, 14:00 15.04.2021, 16:38
561
banner844

Düzce Kızılay Kan Merkezinde kan stokları kritik seviyelere geriledi. Bunun üzerine Kan Merkezi tarafından, Düzce halkına ‘Acil Kan Bağışı’ çağrısında bulundu.

Kızılay’ın Koronavirüs salgını döneminde gönüllü bağışçılara her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu dönemde bağışçılarımıza daha çok ihtiyacımız var”

“Koronavirüs pandemisinin etkilerinin artarak devam ettiği bu günlerde, mübarek Ramazan ayının da gelişiyle birlikte, gönüllü vatandaşlarımızın kan bağışlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız.  Hastanelerimizde tedavi gören ve kan bekleyen hastalarımızın ihtiyaçları yalnızca gönüllü bağışçılarımızın kan bağışlarıyla karşılanabilmektedir. Bağışlanan bir ünite kan ile üç kişinin hayatı kurtulmaktadır.  Düzce Kan Bağışı Merkezimiz Ramazan ayında da bağışçılarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir.

“Kısıtlamalar Kan Bağışına engel değil”

Krempark AVM önünde bulunan kan alma otobüsümüzde haftanın 7 günü kan bağışı almaktayız ve bağışçılarımız iftar sonrasında da saat 01:00’a kadar kan bağışında bulunabilirler.  Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değildir. Kan bağışlamak isteyen vatandaşlarımız www.kanver.org internet adresimizden randevu alarak kan bağışına gelebilirler. Randevu alamayan bağışçılarımız için de, kan bağışında bulunduklarını gösteren gerekli belgeler kan alma otobüsümüzde düzenlenmektedir. 18-65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı kan bağışlayarak hayat kurtarmaya davet ediyoruz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Kosavali 4 ay önce
Kanalirken insan gibi davranirlarsa vatandasa özelliklen otobüsteki ekip herkez seve seve verir defalarca sorun yasamis biri olarak vermem insanlara kobay muamelesi yapmasinlar
Vatandaş 4 ay önce
Yönetiminde parti çıkmaları olduğu sürece size kan bağışı yok
Acaba 4 ay önce
Acaba kızılaya olan güvenin azalması ile ilgili olabilir mi?