banner851

banner955

SONA AZ KALDI

Yığılca’nın önemli doğal güzelliklerinden olan ve uzun yıllar değerlendirilmeyi bekleyen Sarıkaya Mağarası’nı turizme açmak amacıyla başlayan restarosyan çalışmaları hakkında bilgi veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 1.5 ay gibi bir süre sonra mağaranın turizm sektörünün hizmetinde olacağını aktardı ve ekledi: “Yığılca’mız turizm beldesi olma yolunda hızla ilerliyor.”

Yerel Haber 08.06.2017, 10:23 08.06.2017, 16:03
4280

Batı Karadeniz’in en büyük mağaraları arasında gösterilen Sarıkaya Mağarası’nda restorasyon çalışmaları hızla ilerliyor. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, çalışmaların yüzde 40’lık seviyesinin tamamlandığını geriye kalan kısmının da bir buçuk ay gibi bir sürede bitirilerek turizmcilerin hizmetine açılacağını aktardı.

“Yığılca’mız bir marka olmaya aday”
Belediye Başkanı Yiğit, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sarıkaya Mağarası hem ilçe hem de bölge turizmine renk katacağına yürekten inanıyorum. Uzmanların verdiği bilgiye göre; hem boy uzunluğu hem de iç donanımı ayrıca sarkıkları ile mağaramızın bölgenin en gözde mağarası olduğu söyleniyor. Bir de bulunduğu alan itibari ile cennetimsi bir coğrafyada bulunması her şeye değer görülüyor ki Yığılca’mız turizm beldesi olma yolunda hızla ilerliyor. Hem eşsiz coğrafyası hem de bozulmamış kültürel varlıkları ile Yığılca’mız bir marka olmaya aday. Yığılca’mızın yarınları bu günden sonra çok farklı olacak.”

C.ÜSTÜNER
 

Yorumlar (6)
TURİSTİK YIGILCA 5 yıl önce
vay yıgılcam magaradan bahsediliyor her yer ocak çimento fabrikası gelecek sonrada insanlar gezmeye oldu
Yığılca lı 5 yıl önce
Yapmasa eleştiriyorsun yapıncada rant oluyor..sana ne zararı var kardeşim yapılsın güzel olsun...saçmalamissin resmen.
Düzcee 5 yıl önce
Milli parklara sahip çıkmalı tebrikler.Topuk yaylasını spor tesisi altında içkili meyhane yaptılar.Orası Milli park değlmiydi.Kendine gelince sus gönlüm Başkasına gelince Tu kaka.
kamuran 5 yıl önce
Düzcede Topuk yaylasından daha güzel bir yapı söylesene bana ?? Araştırsak kesin galatasaraylısındır
Burak 5 yıl önce
Acaba sayın baskan bir kere gitmişmi oraya arkadaş her şeye rant yapma alışkanlığı nereden geldi. Milli Parklar müdür sağolsun yığılcalı bürokratların es geçtiği her doğa güzelliğine sahip çıkıp değer verdi ödenek verdi.
yığılca 5 yıl önce
milli parklar müdürü bu zamana kadar neye beklemiş daha önce açsaydı ya mağarayı keza eski başkanlar kaymakamlar yerel yönetimlerde aynı şekilde işi hızlandırıp bu zamana kadar ziyarete açabilirlerdi her haberi ranta bağlamak doğru değil