banner615

banner614

banner701

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

banner619

Düzce’de haftanın ilk iş gününde yaşlı ve engelliler, maaşlarını alabilmek için PTT şubeleri önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Yerel Haber 09.11.2020, 14:34 09.11.2020, 17:05
1978
banner785

3 ayda bir dağıtılan engelli ve yaşlılık maaşını alabilmek için PTT önüne gelen engelliler ve 65 yaş üzerindeki yaşlılar yoğunluk oluşturdu. 

Düzce’de binlerce yaşlı ve engelli vatandaş 3 ayda bir aldıkları maaşlarını çekebilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren 6 ayrı PTT şubesi önünde maaş kuyruğuna girdi. Soğuk havaya rağmen uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, çoğu zaman sosyal mesafe kuralına dikkat etmedi. Koronavirüs salgını nedeniyle az sayıda vatandaşın sırayla içeri alınması yüzünden saatlerce beklemek zorunda kalan yaşlılar, zor anlar yaşadı.

Zaman zaman kuyrukta bekleyenler binanın yan çıkıntılarına oturarak dinlendi.

Öte yandan Düzce’de yaşlılık maaşı için PTT tarafından 65 yaş üstü binlerce vatandaşa kart dağıtılmasına karşılık, yaşlıların yine de kuyruğa girerek parasını aldığı öğrenildi. Merkez binanın önünde oluşan metrelerce uzunluğundaki kuyruğu ve bekleyişi azaltmak için PTT yetkilileri, yaşlılara ‘Diğer şubelerimize de gidebilirsiniz’ açıklamasında bulunsa da kimse sıradan çıkmadı.

Yorumlar (8)
Tuba 2 hafta önce
Hangi şubesi açık ki başka merkezden başka heryer kapalı daha dün gittim koçyazıdaki şube kapalıydı
Esnaf 2 hafta önce
Açık havada bulaşmaz kapalı alanda bulaşır yeterki maskeni tak
Has Düzceli 2 hafta önce
Maaslar uc aylık degil aylık olarak odeniyor ayrıca kuyruğun sebebi personel yetersizliği son yıllarda düzceden kaç kisi tayin isremiş düzceyi terketmiş niye terk etmis bilgi aldığınız yetkililere bunu da sorsaydınız
Has Düzceli 2 hafta önce
Maaslar uc aylık degil aylık olarak odeniyor ayrıca kuyruğun sebebi personel yetersizliği son yıllarda düzceden kaç kisi tayin isremiş düzceyi terketmiş niye terk etmis bilgi aldığınız yetkililere bunu da sorsaydınız
Suat AYDOĞAN 2 hafta önce
Sayın valim Allah aşkına korona başladı başlayalı PTT böyle... bir el atın şu işe
Vatandassss 3 hafta önce
Pttnin şubesi başka yerde de var ama içinde çalışan yok. Cokta normal bu tarz görüntüler.
Yusuf 3 hafta önce
Neden tek bir şubeden bu işler oluyor anlamıyorum diyer şubeler ne iş yapiyo
Gökhan 3 hafta önce
Postane maaş dağıtmak ve kargo için yetersiz.3 gün kargo sırası bekledim insanları bu duruma düşürenler utansın.
açık