banner851

banner614

TESLİM EDİLEN KİTAPLAR CEZAEVİNE GÖNDERİLECEK

banner619

Cezaevinde kalan hükümlülerin okuyarak rehabilite olması ve cezaevinden çıktıkları zaman hayata daha bilinçli tutunabilmeleri için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan kitap kampanyasına destekler devam ediyor. Düzce Belediyesi ve CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı tarafından toplanan kitaplar teslim edildi.

banner846
Yerel Haber 14.06.2021, 17:10 14.06.2021, 17:58
473
banner844

Düzce Belediyesi, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının başlatmış olduğu "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamındaki kitap kampanyasına 681 kitap ile destek verdi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de büyük önem verdiği kampanya kapsamında 681 kitap, Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli tarafından Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik’e teslim edildi. 

İlk etapta 681 kitap ile destek olan Düzce Belediyesi, ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları için kitap bağışı sayısını artıracak.

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı toplanan para ve kitapları teslim etti…

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe başkanlığı tarafından da, cezaevlerindeki kalan ve maddi imkânlardan yoksun olan kadın mahkûmların ihtiyaçlarını karşılamaları için toplanan paralar ile kitaplar bugün cezaevi yönetimine teslim edildi.

Kampanyanın koordinatörü Zeynep Avcı ve Akçakoca belediye meclisinin CHP’li üyesi Ersin Gümüş ile partililer ilk olarak Çilimli cezaevine giderek idarecilerle görüştüler. Bu görüşme sonrasında Düzce Adliyesine giderek cezaevi savcısı ile görüşen heyet toplanan parayı kamu idarecilerine teslim etti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)