banner851

banner614

ÜRETİCİLERE DON UYARISI

Düzce’de önümüzdeki hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının düşecek olması nedeniyle üreticilerin zirai don tehlikesine karşı tedbirli olmaları istendi.

banner619
Yerel Haber 12.03.2016, 10:16 12.03.2016, 10:20
2273
ÜRETİCİLERE DON UYARISI
 Meteoroloji 9.Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarında beklenen düşüş nedeniyle üreticilere ve vatandaşlara zirai don uyarısı yaptı.

Sıcaklıklar 6-12 derece azalıyor
Hafta sonunda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, ancak önümüzdeki hafta başından itibaren hissedilir derecede hava sıcaklıklarının 6 ila 12 derece arasında olmak üzere azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor.

Soğuk hava Pazartesi başlıyor

Batı bölgelerinin 13 Mart Pazar gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesi beklenirken 14 Mart Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Pazartesi tüm yurtta yağış var

14 Mart Pazartesi günü ise tüm yurtta yağış bekleniyor. 15 Mart Salı günü soğuk ve yağışlı havanın yurdun iç bölgelerinde etkili olmaya devam edeceği, yağışların Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde ise kar şeklinde olması bekleniyor.

Valilik uyardı

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada; “Önümüzdeki hafta Salı gününden hafta sonuna kadar Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’da yağışın kesilmesi ve havanın açmasıyla birlikte gece sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Hava sıcaklığındaki düşüşün buzlanma ve zirai don riski oluşturacağı beklendiğinden zirai faaliyetle uğraşan üreticilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Çarşamba günü etkisini yitirecek
Yağışlı havanın etkisini 16 Mart Çarşamba gününden itibaren kaybetmesi bekleniyor.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (10)
Hasan 6 yıl önce
Eğer zirai don olursa fındık fiyatı mayısta 20 lirayı bulur.
Vatandaş 6 yıl önce
Üreticinin çok ahını aldılar bu sene don olursa ilahi bir ders olur
Fenerbahçe sevdası 6 yıl önce
ALLAH BİLİR HER ŞEYİ
sinirci 6 yıl önce
Don olsa nolur olmasa nolur zaten findik tarlalarimizi belediyeye hiyba ettik biz hayrini görme belediye coluk cocugumuzun rizkini almaya sebep olanlari elimizden bedavaya alinlari allh bu dunyadada öbur dunyadada nasil biliyosa öle yapsin
Ferhat 6 yıl önce
Bizim ülkemizde fındık gibi nimetin kıymeti pek bilinmiyor olsun don olsunki herkes akıllansın
Düzceli 6 yıl önce
Bir zirai don olursa bakın fındık beğenmeyip üreticiyi perişan eden tüccarın haline:))olmazsada vay olsun üreticinin haline:))
Vatandaş 6 yıl önce
Zirai don olursa fındık 20 tl olur olmazsa 5 tl ye düşer herhalde haliyle çiftcide dua eder oldu don olsun diye çiftciyi bu hale düşürenler utansın
Mustafa 6 yıl önce
Allahtan gelene boynumuz kıldan ince yeterki beleşe malımız gitmesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın