banner851

banner955

VALİ HAKSIZ KAZANCA ‘DUR’ DEDİ

Düzce Valilik binası içerisindeki bazı çay ocaklarının fotokopi için vatandaştan 1.5 TL gibi fahiş bir fiyat talep etmesi şikayet konusu oldu. Gelen tepkilerden haberdar olan ve hemen ilgili kurumlara ‘araştırın’ talimatı veren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, tüm çay ocaklarında fiyatı 75 kuruşa çektirdi.

Yerel Haber 27.12.2018, 17:21 28.12.2018, 14:35
7871

Devlet eliyle başlatılan "Enflasyonla Topyekûn Mücadele” seferberliğine küçüğünden büyüğüne Düzce’deki bir çok işyerinden ‘indirim’ desteği gelirken, bazı işletmelerin aksi tutumlar içerisine girmesine göz açtırılmıyor. Aynı hizmet için işletmeden işletmeye farklı fiyat uygulamasına bu kez Düzce Valiliği’nde rastlandı. Fotokopi için bazı çay ocakları yüksek ücret talep etmeye kalktı ancak Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın müdahalesiyle kısa sürede haksız kazancın önüne geçildi.

Edinilen bilgilere göre; valilik binası içerisindeki çay ocaklarında fotokopi çekim fiyatlarının çay ocağından çay ocağına farklılık göstermesi tepki çekti.  
Kimisinde 75 kuruş iken kimisinde 2 katı yani 1.5 TL olan fotokopi çekim hizmeti ile ilgili şikayetler Vali Dağlı’ya kadar ulaştı. Konudan haberdar olur olmaz ilgili kurumlara araştırılması yönünde talimat veren Dağlı, yüksek ücretlerle fotokopi çekildiği tepkisinin doğru olduğunu öğrendi.

Bunun üzerine vatandaşa adil hizmet verilmesi için ‘Ya herkes hak edilen fiyatı alacak ya da fotokopi çekilmeyecek’ diyen Dağlı, yapılan fiyat araştırması sonucunda fotokopi ücretinin 75 kuruş olmasına onay verdi.

Bu doğrultuda Düzce Valiliği içerisindeki ABC blok, D blok ve F blok çay ocakları fotokopi çekim fiyatı olarak 75 kuruş alacak. Karara uyulmaması halinde fotokopi çekim işlemine son verilecek.

 

Haber: C. ÜSTÜNER
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (34)
Hasan KUDAL 4 yıl önce
Vergi dairesinde fotokopi yok. Vatandaş dışarı gidiyor. Paranın toplandığı yerde insanlar asagilaniyor daireler laçka..ilginize sayın valim. Sizin için küçük vatandaş için önemli bir konuya el attığınız için teşekkür ediyorum.
Memet 4 yıl önce
Devlette olan hiç bir belge vatandaştan istenmeyecek deniliyor.Vatandasin kimlik bilgisi devlette yokmu? Kaldı ki fotokopi bedava da ceklebilir.Tarayıcı ile de memurlar fotokopi örneği alabilir.Önemli olan hizmet mi ön planda yoksa rantmı?
koray kırtasiye 4 yıl önce
bizde kalıcı konutlarda 1,25 yaptık insanlara fazla geliyor şu hale bak 1,5 tl yazık
Kırtasiye 4 yıl önce
Biz 10 kuruşa çekiyoruz buda haksızlık
Hastane onu 4 yıl önce
Düzce devlet hastanesi onundeki manavi kaldırın.adam foto çekip imar barışına girse devletin yolu onunki olacak.vergi odeyen marketlerin suçu ne.öncü rtv hastane önüne gidin bakin kaldırımda manav var kaldırılsın
Oncurtvye 4 yıl önce
Sayım oncu devlet hastanesinin içinde araçlar zir geçiyor kaldirima manav yapmışlar.hangi hastanenin yol ustunde manav var adam zapt etmiş kimse sesini cikrmamis.karayoları yada belediye yolu ustunde vergi yok diğer manav
Can pir 4 yıl önce
Sayin valim annem.varsa bende varim projesine kac 1.5 tl harcandi.karsiligi yok maalesef. Onuda kaldirin.uzuluyoruz.
Duzceli 4 yıl önce
Park taksideki tuvalet neden tekrar ücretli oldu açiklama yokmu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu