banner851

banner614

VATANDAŞLAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Düzce'nin sokakları altyapı çalışmalarından güneşli havalarda toz, yağmurlu havalarda ise çamur deryası... Her mahallede aynı sorunla karşılaşırken, Beyciler Mahallesi 1772. sokak sakinlerinde artık bıçak kemiğe dayandı. Haber Merkezimize ulaşan vatandaşlar, yetkililere ateş püskürdü. "'yüzde 70'le aldık' diyerek gocunmasını biliyorlar" diyen sokak sakinleri, mahalleye geldiklerinde utandıklarını söyledi.

banner619
Yerel Haber 11.04.2016, 12:37 12.04.2016, 14:29
4259
VATANDAŞLAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ

 Düzce'nin mahallelerinde altyapı çalışmaları sonrası düzeltilmeyen yollar, vatandaşları çileden çıkartıyor. Düzce'de hemen hemen her sokağında köstebek çukurunu andıran yollar mevcut.  İyi havalarda toz, yağmurlu havalarda ise çamurla baş etmek zorunda kalan vatandaşlar, isyan eder duruma geldi.  Düzce'nin bir çok noktasından benzer şikayetler  haber merkezimize ulaşırken, Beyciler Mahallesi  1772. sokaktaki vatandaşların sorunlarını ekranlara taşıdık.  Sokağa döşenen doğalgaz hattı sonrası kazılan çukurların mıcır yada asfaltla kapatılmaması, yolları çamur deryası haline dönüştürmesi vatandaşları çileden çıkardı.

PKK'lar gibi yola bomba mı döşeyelim?

Sokak sakinlerinden Muhammed Çayan, "Doğalgaz döşediler, 'Böyle bırakmayın, üzerine mıcır dökün" dedik.  Önce tozunu çektik. Şimdi çamurunu! Belediyeyi aradık, muhtara söyledik.  Daha ne yapmamız lazım, PKK'lar gibi yola bomba mı döşememiz lazım, yolların yeniden düzenlenmesi için. Biz bu ülke vatandaşı değil miyiz?"dedi.


'yüzde 70'le aldık' diyerek gocunmasını biliyorlar

Beyciler Mahallesi  1772. sokakta ikamet eden Muhammet Çayan, yetkileri göreve davet etti:  "Belediye Başkanı Düzce'ye yakışıyor mu diyip, 600 bin TL'lik araba istemesini biliyor... Gelsin kendi görsün durumumuzu! Biz insan değil miyiz, yamyam mıyız? Yunanistan vatandaşı mıyız? zoruma gidiyor. vergiye gelince almasını biliyorsunuz.  16 yıldır bu sokaktayım. Hiçbir yatırımını görmedik. seçim zamanı gelince 'yüzde 70'le aldık' diyerek gocunmasını biliyorlar. Beyaz masayı arıyoruz " biz şikayetlerinizi bildireceğiz."diyor. ne zaman bildireceksin biz baştan aşağı çamur olduktan sonra mı?"


Kapısına bile yanaştırmıyorlar

Vatandaşlar ayrıca yetkililere ulaşamamaktan yakındı.  Sokakta ikamet eden Muhammet Çayan, "İl Başkanına gidiyorum, ne zaman gelsek makamında beyefendi yok! Belediyeye gitsek ,değil başkan yardımcıları bile yok. Kapısına bile yanaştırmıyorlar. Onlar dokunulmaz ya... 10 tane korumayla geziyorlar.  Paranın iyisini almayı biliyorlar. biz bin 300 TL'ye şu halimize bakın!"diye konuştu.

Mahalleye geldiğimizde utanıyoruz!

Sokağın en çok çilesini çeken de hiç kuşkusuz kadınlar... Çamurlu yollar, devrilmiş çöp bidonları ile "mahalle geldiğimizde utanıyoruz" diyen sokak sakinlerinden Emine Çayan, yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlattı: "Sabah çocuklarımıza servis geldi. çamurlu diye bindirmedi bile... Mahalleye geldiğimizde utanıyoruz. Düzce'nin merkezi bir de... Bizim köylerimiz buradan çok daha temiz. şikayetçiyiz bu durumdan."

Yorumlar (32)
a.a 5 yıl önce
hiç konuşma hakkınız yok .Neye layikseniz onu seçtiniz. kolay gelsin
aynalı yorumcu 5 yıl önce
saglam depo yıldız dızelın oldugu sokakta esnafız ben bundan ıkı ay once basın yoluyla yoldakı camura sebep ayaklandık hemen akabımnde ekıpler geldı yolu dolgu yapıp duzeltıler dedık tamam yol yapıldı ama ne care ılk yagmurda foya ortaya cıktı yapılan dolgu camurlu dag malzemesı yagmuru yeyınce sımdı eskı yolu arar olduk dıyecegım yapmasınlar bence daha ıyı ısyan etmeyınnn
Muhammed 5 yıl önce
Düzce sancaklar Mahallesi de aynı durumda bir yandan yapıyolar bir yandan yıkıyolar yağınca her yer çamur oluyor güneşli havada ise her yer toz duman evin camlarını bile acamıyoruz çocuklar eve temiz gelemiyor yetkililere duyurulur lütfen çaresine bakılsın...
VATANDAŞ 5 yıl önce
Durmuş arslan,ın mahallesine gidin bakın heryer asfalt döşenmiş çizgileri bile çizilmiş yazık sana durmuş .
beyciler........ 5 yıl önce
Akp çokkkkk oy kaybediyorrrrrr .....
Mustafaa 5 yıl önce
rahat olun geniş takılın %70 verenler uzaydan gelmedi herkes yaptıklarının bedelini ödüyor seçim zamanı her şeyiniz düzelir sorunlarınız kalmaz.
hnagi söz tutuldu 5 yıl önce
aynı dert darıcı mahallesindede var yüzde 80 oyu aldı mahalleden.secim öncesinde yolları ilk planda yapacagını vaad eden baskanımızda hala faaliyet yok.yapın artık su berbat yollarımızı
DÜZCEM 5 yıl önce
Heee heeeeee, her seçim öncesi dünyanın lafı konuşulur, Düzce %70 oyu verir, bakarsın ki hiçbir şey yapılmamış, sonra tekrar seçim gelir, tekrar eksikler konuşulur, Düzceli yine oy verir, seçimden sonra yine başlar ağlamaya, sorunca da cevap hazır, Sanki diğerleri gelse ne olacak onlar da aynı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın