banner851

banner955

Yardımlar Ramazan'da artarak devam ediyor.

Yıl boyunca yardıma muhtaç vatandaşlara gıda ve giyecek yardımında bulunan Kızılay, Ramazan ayında yardımlarını arttırarak sürdürüyor.

Yerel Haber 24.09.2008, 15:11
195
Yardımlar Ramazan'da artarak devam ediyor.

Ramazan ayında yardıma muhtaç vatandaşlar için yardımlar toplanırken bu yardımları yapan Kızılay, yıl içerisinde yaptığı gıda ve giyecek yardımlarına devam ediyor ve özellikle Ramazan ayı içerisinde daha fazla yardımda bulunmaya çalışıyor. Bu ay içerisinde yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Kızılay Düzce Şube Başkanı Kemal Demir, Ramazan'ın kendisine has bir özelliği olduğunu belirterek “ Bu ayda yardıma muhtaç vatandaşlara özellikle gıda ağırlıklı yardımlarda bulunduk. Bağışlarımızı, kurumumuza daha önce de bağışta bulunan vatandaşlarımıza tanıdıkları birilerinin olup olmadığını sorarak başladık. Bu davranışımız hoş karşılandı. Bağış yapan kişilerin arzu ettiği ailelerden başlamak koşulu ile daha önceden bizimde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Bunu Ramazan başında yaptık. Ramazan ayı içerisinde de gıda bağışlarımızı sürdürdük. Artık faklı bir yol izliyoruz. ihtiyaç sahiplerini kendimiz gidip inceliyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit etmek. Dağıtabildiğimiz malzeme sayısı sınırlı ve yapacağınız yardım sınırlı ise öncelikli olanları seçerken daha titiz olmak zorundayız. Gerçekten yardımlara ihtiyacı olanlara yardım etmeliyiz. İnsanların hayatlarını değiştirecek kadar çok büyük yardımlar yapamıyoruz. Bizde kendi imkanlarımız ile yapabileceğimizi yapıyoruz. Elden geldiğince onların mutlu olmasını sağlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yardımların ailelere nasıl ulaştırıldığı konusunda da açıklamalarda bulunan Demir, “Yardımları genelde biz ailelere götürüyoruz. Fakat bize de ulaşanlar var. bazen isimler alıyoruz. isimlerini aldıklarımız Kızılay Düzce şubesine geliyor. Kısa sürede bütün ailelere ulaşıp tespit yapmak zor oluyor. Ama tespitlerimizi yıl boyunca sürdüreceğiz. Bütün bu tespitlerin sonucunda elimizde isimler olacak ve yardımlar geldiği takdirde bu isimlere ulaştıracağız. Ramazandaki gıda paketlerinin bir kısmını biz yaptık, bir kısmını da bağışlar ile gerçekleştirdik. Kimi vatandaşlarımız maddi olarak bağışta bulunurken, kimileri de gıda paketlerini hazırlatıp bize ulaştırdı. Kızılay'ın gücü ve imkanı belli vatandaşlarımızında desteklerini sağlarsak daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşırız. Her geçen gün ihtiyaç sahipleri artıyor. Onlara ulaşabilmek içinde bizimde gücümüzün artması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu