banner851

banner614

YEDİGÖLLER ZİYARETİ KABUSA DÖNDÜ

Bolu’da bulunan Yedigöller Tabiat Parkı’na gezmeye giden ancak dönüş yolunda kaybolan 3 kadını Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler kurtardı.

banner619
Yerel Haber 04.12.2017, 16:28 06.12.2017, 10:47
5475

Sonhabar ve kış aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Yedigöller Tabiat Parkı'nı gezip görmeye giden

3 kadın dönüş yolunda kaybolunca kabusu yaşadı.

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta sonu Yedigöller Tabiat Parkı’na giden Esra A., Aynur G. ve Yaren A. bir süre vakit geçirdikleri parktan akşam üzeri geri dönmek için yaya olarak yola çıktı. Ancak Yığılca sınırlarına geldikleri anlarda havanın da iyice kararması ile yollarını kaybeden 3 kadın, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

Gelen ihbar üzerine kaybolan 3 kadının bulunması için harekete geçen Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, bölgede geniş çaplı arama başlattı. Gece geç saatlere kadar süren arama çalışmaları sonucunda Esra A., Aynur G. ve Yaren A.'ya Yığılca ilçesi Yaylatepe mevkiindeki ormanlık alanda ulaşıldı. Kurtarılan 3 kadın, Yığılca İlçe Hastanesi’nde götürülürken, buradaki sağlık kontrollerinin ardından ailelerine teslim edildi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (9)
aynrgl 4 yıl önce
Tabelanın düşmesi sonucu araçla yanlıslıkla orman yoluna girmişiz ve olay 19:00 sularında yaşandı.Ne sabahlara kadar arama çalışması gibi bir durum ne de hastaneye sevk yasandı:)
düzceli 4 yıl önce
Düzce haber olarak Yedigöllere nasıl Boluda bulunan diye yazarsınız anlamıyorum halen sahip olduklarımıza sahip çıkamıyoruz
yılmaz 4 yıl önce
o işler oyuncak değil rehbersiz gidersen başına her şey gelebilir dikkat edeceksin adı orman kanunu da kendinde gizlidir
aynr g 4 yıl önce
Tabelanın düşmesi sonucu araçla yanlıslıkla orman yoluna girmişiz ve olay 19:00 sularında yaşandı.Ne sabahlara kadar arama çalışması gibi bir durum ne de hastaneye sevk yasandı:)
SİNAN 4 yıl önce
valla bizde gittik,tam bir labirent,tabela yön gösterici oklar yok,
SEYYAH 4 yıl önce
yedi göller maşAllah labirent gibi, çok mu zor o yollara tabelalar konulması.
erdal 4 yıl önce
yaya olarak 80 km yürümeyi göze mi almışlar rabbim akıl dağıtırken bunlar şemsiyemi tutuyolardı
Haklı haksız 4 yıl önce
yani yürüyüş tamam güzel de kardeşim akşam üzeri doğru düzgün tabela bile olmayan yolu yürümeye nasıl cesaret ediyorsun.Tebrik etmek lazım aslında cesaret güzel uygulanış kötü :)
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Kardeş treking ve hiking yani doğa yürüyüşü bir spordur Dağcılığın bi koludur bunu kötülememek lazım 90 dakika boyunca yeşil sahada top koşturmak football oynamak zorunda değil herkes
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın