banner851

banner955

YIKIM BAŞLIYOR!

Yıllardır atıl durumda olan ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in, ortaokul kampüsü yapılacağını açıkladığı eski SSK Hastanesi alanında yıkım başlıyor. 11 Ocak Cuma günü iş makinelerinin gireceği alanda yıkım işleminin 4 ay süreceği bildirildi.

Yerel Haber 09.01.2019, 15:00 09.01.2019, 18:46
8062
banner1032
Düzce bir atıl binadan daha sonunda kurtuluyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi yeni binasının 19 Eylül 2016 tarihinde resmen hizmete açılması ile kullanımına son verilen SSK Hastanesi'nin arazisi, eğitime kazandırılıyor. Alanın inşaata hazır hale gelmesi amacıyla çalışmalar ise 11 Ocak Cuma günü başlıyor. 

 

Yıkım işlemi yarın başlıyor

Yıllarca sağlık alanında hizmet verdikten sonra eğitim kampüsü olarak şehre kazandırılması kararı alınan eski SKK Hastanesi alanına yıkım ekibi 11 Ocak'ta giriyor. Yıkım işlemi için açılan ihaleye katılarak kazanan firmanın yetkilisi Zekai Gün, Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada, "1 milyon TL bedelle buradaki binaların yıkım işlemini üstlendik. Allah nasip ederse Cuma günü yıkımına başlayacağız. Molozlar kaldırılacak. Tertemiz olarak sıfırdan bırakılacak. Yıkımı 4 ay sürer, 4 tane kepçe çalışacak." dedi.

 

Mahalle halkının tepkisini çekiyordu

Öte yandan Aziziye Mahallesi'nde bulunan ve virane haline gelen binanın farklı amaçlarla kullanıldığı yönündeki şikayetlerin giderek artması nedeniyle sık sık sürecin hızlanması çağrısı yapılırken, beklenen açıklama AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'den gelmişti.

 

Keşir nasıl değerlendirileceğini Öncü'ye anlatmıştı

Geçtiğimiz günlerde Öncü Medya Grubu'nu ziyaret eden Milletvekili Keşir, buranın nasıl değerlendirileceği hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı: "SSK Hastanesi yaklaşık 20 dönüm arazinin içerisinde olan bir yer. Zaman zaman vatandaşlarımızdan binanın metruk hali ile ilgili de şikâyetler alıyorduk. Yaklaşık 6-7 aydır takip ettiğimiz bir süreçte vardı. Bizim o bölgede bir ortaokul kampüsüne de ihtiyacımız var. Biz arsasını bulamamakla birlikte, 2019 yılı programına bu projeyi eklemiştik. Yani bu yılın bütçesini hazırlarken, orada yapılacak bir ortaokul kampüsünün maliyetini de bu bütçeden geçirmiştik. Arsa konusunda da, kamu arazilerimiz bildiğiniz gibi Milli Emlak’ta. Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Sağlık Bakanlığı da buranın ihtiyacı dâhilinde olmaması, kısa zamanda da yeni bir bina projesi olmadığı için ‘olur’ dedi. Bu ‘olur’ u almak pek kolay olmadı."



Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 
 

 
Yorumlar (24)
Hasan 4 yıl önce
Fizik tedavi rehabilitasyon merkezi olarak kabul edilsin Doğanlı uzak oluyor bu millete yazık
cemo 4 yıl önce
gEÇ AMA DOĞRU ALINMIŞ BİR KARAR
Salim 4 yıl önce
Kac yıl oldu deprem olalı hala yeni yıkılacakmiş ya van depremımde böyle binalar kaldımı merak ediyorum işte agır aksak yaparsanız vekıl kaybedersiniz beledıyede işiniz zor cünkü hizmet yok
kaan 4 yıl önce
bu hastane boşaltılmadan 6 ay önce genel bakım gördü çatı boya badana yazık gerçekten bu israfın bedelini ahirette nasıl ödeyeceksiniz ? fakir fukaranın vergileri yazık günah.
Bisey olmaz 4 yıl önce
Ne kadar ucuza verilmis 1milyon tlye..helal olsun tekrar geri yapacaklar heralde ..yararlı biseylere dönüştürün barı egitim icin yada saglik icin bi projeniz olsun..yaptiklariniz yapacaklariniz konusunda bizi hic umutlandirmiyor..
keske 4 yıl önce
keske ünüversite yurtu yapsanız hıc bısey yapamasanız egıtıem harcasaydınız yazıkkkk...
Taksici 4 yıl önce
Fay hattı üzerine hastane kurulmamalı
Düzceli Cabbar 4 yıl önce
Sigortalı işçilerin parasıyla yapılmış emekçinin alın teri bulunan Bu mülk birileri tarafından kasten çürütüldü, bir hak varsa toprağın altında var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur