banner851

banner614

YILLARDIR GİDERİLMEYİ BEKLEYEN SORUN

Mahallelerde yaşanan altyapı soruna bir örnek de Kazukoğlu Mahallesi’nden geldi… Merkeze bağlı olan mahallenin Tepecik mevkiinin bir kısmında çözülen altyapı sorunu öteki kısmını ise yıllardır mağdur ediyor. Bahçesini su basması nedeniyle oluşan bataklığa sebze ekemediğinden yakınan bir vatandaş, “Bizi gerilediler” diyerek kendisi ile aynı durumda olan pek çok vatandaşın olduğundan dert yandı.

banner619
Yerel Haber 16.05.2018, 13:08 17.05.2018, 16:14
2441

Düzce’de yıllardır çözülmeyi bekleyen altyapı sorununa hemen her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez tepkinin adresi Kazukoğlu Mahallesi Tepecik mevkii oldu.

Bölgede yakın bir zamanda giderilmeyi bekleyen altyapı sorunu bir kısmına kadar tamamlanırken, altyapısı eksik olan diğer kısmı ise mağdur ediyor. Altyapısızlıktan pek çok vatandaşın bahçesini su basması nedeniyle mağdur olduğu mevkide bu sorunun giderilmesi için yetkililerden çalışmalara bir an önce başlaması bekleniyor.

“Hiçbir şey yapamıyorum bahçemde”
Bataklığa dönüştüğünü iddia ettiği bahçesine, sebze ekemediğinden yakınan bölge sakinlerinden bir vatandaş, yaşadığı mağduriyeti şu sözlerle anlattı:

“Burada altyapı sorunu var. Su içinde tarlam. Hiçbir şey yapamıyorum bahçemde. Şu marketin oraya kadar getirdiler. Buradan döndüler geri, bu tarafa getirmediler. Bizi gerilediler. Bizim altyapımız yok. Bahçemi su bastı, bataklık içinde.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (8)
Ritmci Fikret 3 yıl önce
Halk haklı. Oraya yeteri kadar hizmet götürülmüyor. Bu durumda olan mahalleler köyler var malesef. Çok mu zor o insanların gönlünü yapmak. Lütfen yardımcı olalım. Hepimiz birarada yaşıyoruz. Ayrı gayrı olmamalı.
tepecik ->-->-->--> 3 yıl önce
BÖLGENİN ARAZİ ŞARTLARI GEREĞİNCE KOT KURTARAN VE YOLU AÇIK OLAN BÜTÜN BÖLÜMLERİN DE KANALİZASYON HATTI MEVCUTTUR
İMAR UYGULAMASI YAPILMAMIŞ TARLA VASFI TAŞIYAN VE YOLU BULUNMAYAN KOTU KURTARMAYAN BÖLÜMLERİNDE EKSİKLİKLER MEVCUTTUR KANALİZASYON PROJESİ HAZIRDIRRRR lütfen adil olalaım
Mazeret olamaz 3 yıl önce
Devlet Kurumları bir yolunu bulup vatandaşına hizmet sunmalıdır.Bu yüzyılda bunlar mazeret olamaz.İsteyince oluyor.Suyun altından yol yapılan ülkemizde hizmetler istenildiğinde yapılabilir.Ama mahalleden beklenti olmayınca hizmet geç de verilse olur mantığıyla iş yapılıyor.
AHMET 3 yıl önce
İNSANLAR AYRIŞTIRILIYOR. SEÇİLEN MUHTAR ÇALIŞMADIĞI GİBİ ÇERKEZ OLAN KAZUKOĞLU TARAFINA DA HİZMET SINIRSIZ GİDİYOR. İNTERNET ELEKTRİK DOĞAL GAZ ALTYAPI SU HİZMETLERİ BAŞLI BAŞINA PROBLEM İKEN BAŞTA BELEDİYE VE DEVLETİN DİĞER ORGANLARI DA ÇALIŞMIYOR. BELEDİYEYE AİT HİZMETLER BİRİLERİ ZARAR GÖRDÜKTEN SONRA TAMAM HALLEDECEĞİZ DENİLİP ASKIYA ALINIYOR. HER GELEN YETKİLİ YALANLAR SÖYLEYİP MAHALLEDEN AYRILIYOR.
Tepecikli 3 yıl önce
Belediye nerde ne iş yati busene tüm ihalele leri yeypaşa gizliden vermek dişinda şimdide asfaltta oyunlar ihale nasil ve kime verildi asfalt başladiginda bizde gerekli yerlere sikayette bulunalim akcakocadan cezali kişi kim neden yine
halk 3 yıl önce
akpye oy atmaya devam edin.
tepecikli 3 yıl önce
eski müdür sedat abi varken tepecik mahallesinesuda geldı kanalizasyonda bağlandı.bir ara temizlik işlerine baktı.konteynerleri getirdi.ayrılınca bizim buralara kimse bakmaz oldu.
Sadece Alt yapı değil 3 yıl önce
Mahallede sorun sadece alt yapı degil, doğalgaz,dere ıslahı gibi çalışmalar da yapılmıyor yada çok ağır gidiyor.İnsan yerine koyup belediyeden kimse gelip bilgilendirme yapan da olmuyor.