banner851

banner614

ZİPLİNE İLGİ BÜYÜK

Doğal güzelliği kadar spor aktiviteleri ile de turistleri çeken Cumayeri’nde Melen Çayı üzerine kurulan zipline yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor. Yıl boyu rafting heyecanının sürdüğü Melen Çayı’nda; Vali Ali Fidan, İstanbul basınıyla "zipline" adı verilen çelik halatı kullanarak nehrin karşısına geçti.

banner619
Yerel Haber 09.08.2015, 17:25
4145
ZİPLİNE İLGİ BÜYÜK
Sabah saatlerinde Cumayeri Dokuzdeğirmen köyündeki Düzce Rafting Tesisleri'nde istanbul’dan gelen basın mensupları ağırlandı. basın mensupları, Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak tarafından karşılandı.

Davetliler, Fidan ve Keleş öncülüğünde "zipline" adı verilen çelik halatı kullanarak nehrin karşısına geçti. Dik yamaçlar ve çayın bulunduğu bu alanda eskiden fındık çuvallarını taşımak için kullanılan "fındık teleferiği" şimdiki adıyla "zipline" eğlenceli dakikalar yaşattı.Zipline, binen isimlerden biri olan Fidan, Düzce'nin coğrafi konuma vurgu yaparak şöyle konuştu: "Düzce'de deniz, doğa, yaylalarımız ve şelalelerimiz var, tabii güzellikler çok ön planda. Rafting Düzce'de artık oldukça tanındı. Çevre illerden rafting yapmak için Düzce'mize gelenler var. Melen Çayı'nda yapılan raftingin parkuru yaklaşık 11 kilometre"


Belediye Başkanı Mehmet Keleş de Düzce ve çevresinde bulunan illerde yaklaşık 25 milyon insanın yaşadığını belirtti.
 "11 kilometrelik parkurda ilerlerken Amazon ormanlarından geçiyorum zannedersiniz. Her şeyiyle doğal bir ortamdır, dışarıdan müdahale edilerek hazırlanmış değildir. Etrafımızdaki 25 milyon vatandaşımızı burayı keşfetmeye, adrenalin sporu yapmaya davet ediyoruz" Açıklamaların ardından basın mensupları Melen Çayı'nda rafting yaptı.
Yorumlar (8)
lazim degil 6 yıl önce
günahlarini melene döküyor melenide kurutacak
melenci 6 yıl önce
Duzce belediyesinin borclarinin stresini melenden gecerek atiyor herhalde!!!
... 6 yıl önce
Bazı yorum yapan arkadaşlar bu işi hizmet olarak görmüyorlar ama hizmet sadece yol demek değil, ilimize gelen turist sayısının arttırmaya çalışmak yol yapmak kadar önemli bir iş
Ziple 6 yıl önce
Ziple keleş ziple. Elbet bugünler bitip gidecek.
Düzce senden kurtulacak.
yol douz 6 yıl önce
cumayerinden dokuza gıden yol ynılenmelıdır raftıng dıyorlar tabellar zayıf ayrıca ordakı genclerıde uyusturucudan kurtarmak lazım kız vermıyolar artık dokuza
düzce81 6 yıl önce
Kesin helikopter alacak başkan Bu onun hazırlığı :))
Hava civa 6 yıl önce
Yine boş yine hikayeden işler peşinde.
Yol yap be adam yol yap , hizmet yap boş boş konuşma. İnşallah seni görevden alırlar.
Valiyi de alet etmiş 6 yıl önce
Keleş keleşvari hizmet üretmeyen reklam atraksiyonlarına valiyi de alet etmiş.