VATANDAŞ ETLERLE BESLEDİ VATANDAŞ ETLERLE BESLEDİ

Selanik’te gerçekleşen Balkan Odalar Birliği’nin Genel Kurulu’na Erdoğan Bıyık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetiyle katıldı.

Balkan ülkeleri arasındaki ticari anlaşmalar, karşılıklı ticaret hacimlerinin genişletilmesi, dünya genelindeki siyasi iklimin ekonomiye etkileri gibi birçok konunun konuşulduğu toplantıda, Eurochambers Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da görüşlerini dile getirdi.

Erdoğan Bıyık, katıldığı tüm toplantılarda iş insanlarının gidilen yerlerde hangi fırsatları değerlendirebileceği hakkında istişareler yaptıklarını belirterek, “Türkiye’nin muhtelif oda başkanlarıyla birlikte, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’yla birlikte bu organizasyonda yer aldık. Balkan ülkeleriyle geçmişten gelen bir kültür ve medeniyet bağımızın da olması, bu ülkeler ile yapılan ticaretin hacmini yüksek tutuyor. Odamız üyelerinin de yoğunlukla ihracat yaptığı ülkeler arasında balkan ülkeleri önemli paya sahip. Balkan ülkelerine özellikle mobilya, metal, makine ve tekstil ürünleri ihracatımız var. Biz bu pazarlardan daha fazla nasıl pay alabiliriz sorusuna odaklandık. O bölgenin oda başkanlarından bilgiler aldık. Edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri üyelerimiz ile paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.