31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala, Devlet Yönetim Sisteminin temel halkasını oluşturan devlet ve vatandaş arasında köprü vazifesi gören Mahalle Muhtarlarının 2019 seçimlerinden bu yana ortaya koydukları performansı, en yakın muhatabı olan vatandaşlara sormak ve muhtarların kendilerini ifade ederek sorumlu oldukları mahallelerin sorunlarını dile getirmelerini sağlamak amacıyla Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Öncü TV, Öncü Radyo, Radyo Kent, Radyo Öğüt ve Radyo Özgür’de yayınlanan “Muhtarlarla Konuşuyorum” programının konuğu, Nalbantoğlu Muhtarı Murat Çolakoğlu oldu.

Ekran görüntüsü 2023-11-24 100335

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve ekibiyle sorunsuz bir şekilde çalıştıklarını, taleplerinin hızlıca karşılandığını ifade eden Muhtar Çolakoğlu, Köy statüsünden Mahalle statüsüne geçirilen Nalbantoğlu’nda şehirleşme adımlarının hızlıca atılabilmesi için devreye sokulan 18 İmar Yasasına ilişkin mahalle halkının taleplerini dile getirdi.

Mahalle halkı, 18 İmar yasasının uygulanmasında adalet istediklerini dile getirerek Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve ilgililere seslendi.

“İmar yasasında adalet istiyoruz”

“BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR? “BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR?

Mahalle Muhtarı Murat Çolakoğlu ve Mahalle Sakinleri, Düzce Belediyesinin kendilerine sunduğu hizmetlerden memnun olduklarını dile getirerek 18 İmar Yasasında adaletli olunmasını talep etti.

Mahalle sakini Nihat Duranoğlu şunları söyledi: “Başkanımızın ve Muhtarımızın hizmetlerinden memnunuz. Sadece bu imar konusunda sıkıntımız var.  Adaletli olunsun istiyorum.”

Mahalle Sakini Nazım Kahraman ise şöyle konuştu: “Muhtarımızdan da Belediyemizden de memnunuz ama bir şikâyetimiz var. Bu 18 uygulamasında yanlışlıklar yapılıyor.

Yerler parsellenirken en güzel yerlerini belediye kendine alıyor, bize başka yerlerden yer veriyor. Biz bu konulardan şikayetçiyiz.

Daha adaletli olması iyidir her zaman.”

Mahalle Sakini Kenan Üstünel: “18 uygulamasından vatandaşlarımız biraz mağduriyet yaşıyor. Bizden yer alıyor karşılığında başka yerden veriyor. Biraz adaletsiz oluyor yani. Yani iyi yerler başka tarafa geçiyor, kötü yerler bize kalıyor. Sayın Başkanımız da buna bir el atarsa çok memnun oluruz.” İfadelerinde bulundu.

Mahalle Muhtarı Murat Çolakoğlu ise: “18 uygulamasından adalet istiyor vatandaşlarımız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürecek. Vatandaşı mağdur etmeyeceğiz. Bu konuyla ilgili İmar Müdürüyle görüşmüştük şimdi tekrar gidip çözümünü bulacağız.” Dedi.

Ekran görüntüsü 2023-11-24 100255

Programın sunucusu, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, mahalle sakinlerinin ve muhtarın ifadelerinden yola çıkarak Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden ve İmar Müdürü Kalender Aydın’a seslenerek: “yaptığınız imar yasası uygulamasında adaletli olun. Adaletli olmadığınızı söylemiyoruz ama bu konuya biraz daha hassasiyet göstermenizde fayda var.” İfadelerini kullandı.

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – EMİRHAN TÖNGEL

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN