Düzce’de sağlık hizmetinin verim ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda yeni merkez ve tahsis edilen doktor kadroları ile güçlenen Düzce’nin sağlık faaliyetlerinin önemli sacayağı olan acil hizmetler konusunda yıllık bilanço açıklandı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, 2022 yılında da acil sağlık hizmetlerinin Düzce ili içerisinde nitelikli süratli ve etkin şekilde hizmet vermeye devam ettiği vurgulandı.

30 BİNİ HASTANEY ESEVK EDİLDİ, 5 BİN HASTA NAKLEDİLDİ

Bu doğrultuda 1 yıl içerisinde yaklaşık 41 bin hastaya ulaşıldığı aktarılan açıklamada, bu hastaların yaklaşık 30 bininin hastaneye sevk edildiği ve ortalama 5 bin hastaya yönelik hastaneler arası nakil işlemi gerçekleştirildiği kaydedildi.

VAKAYA ULAŞIM 10 DAKİKA

Ayrıca son bir yılda il merkezinde hastaların yüzde 98’ine ilk arama sonrası 10 dakikai çinde ulaşım sağlanırken bu sürenin ilçelerde ortalama 30 dakika içerisinde gerçekleştirildiği belirtildi.

SON 4 YILDA YAPILAN YATIRIMLAR

Açıklamada son 4 yılda yeni yatırımlarla güçlenen acil hizmetleri hakkında şu bilgilendirmeler yapıldı:“Acil sağlık hizmetleri bünyesinde 2018 yılı itibariyle16 olan acil sağlık hizmetleri istasyonu 19’a ve 31 acil yardım ambulansı sayısı 41’e çıkartıldı,person elsayısı artırılarak 280 personeli ile hizmet verdi.

Kaynaşlı ilçesinde acil sağlık hizmetleri istasyonu yapımı tamamlandı. 2023 yılında Gölyaka ilçesi ve Kazukoğlu bölgesinde yeni acil sağlık hizmetleri istasyonlarının yapımı planlandı.

Sağlık Bakanlığımızca Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerinin olay yerine en kısa sürede ulaşması sağlayarak medikal kurtarma ve acil sağlık hizmetlerinin sunumuna başlanılması amacıyla ilimize 1 adet 4x2 UMKE Acil Müdahale arac ıtahsisedildi. 2023 yılında da vatandaşlarımıza daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermek adına çalışmalara devam edilmektedir.”