Kültür ve Turizm Bakanlığı, 11 aylık sınır giriş çıkış istatistiklerini yayımladı.

Buna göre, Ocak-Kasım 2023 döneminde Türkiye, 52 milyon 742 bin 526 ziyaretçi ağırladı. Gelen ziyaretçilerin 46 milyon 725 bin 424'ünü yabancılar oluştururken 6 milyon 17 bin 102'sini ise yurt dışında ikamet eden vatandaşlar oluşturdu.

Yabancı ziyaretçi sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,82 artış yaşandı.

Türkiye'ye kasım ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı ise 2 milyon 525 bin 345 olarak kayıtlara geçti.

SORUMLULUK MUHTARA VERİLDİ, ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIYOR SORUMLULUK MUHTARA VERİLDİ, ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIYOR

Kasımda en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Rusya Federasyonu birinci, Almanya ikinci, Bulgaristan üçüncü, İran dördüncü ve Gürcistan beşinci oldu.

Ceneviz Plajı

Güzeldere Şelalesi̇

Düzce turist sayısında etkili oldu

Doğal güzellikleriyle tüm tatil türlerini içerisinde barındıran Düzce de Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısında rol oynadı.

Yaz sıcaklarında serinliği ve yeşilliğiyle misafirlerine keyifli anlar yaşatan Güzeldere, Samandere ve Aydınpınar Şelalesi, çoğu turizm illerine göre vatandaşların bütçelerine daha uygun Akçakoca’nın plajları, tarihi bir tatil yapmak isteyenleri kazı çalışmaları devam eden ve gün yüzüne çıkarılan eserleriyle merak uyandıran Prusias Ad Hypium Antik Tiyatrosu ve birçok güzelliğiyle Düzce bu sene tatilseverlerin gözdesi oldu.