Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Çilimli belediye başkan adaylarını değerlendirdi. AK Parti belediye başkan adayı Yılmaz Yıldız’ın belediye başkanlığını istemediğini belirten Ünsal, “Siyasette entrika olur, siyaset ilim değil film işi kabul ediyoruz ama bu kadar entrika olmaz. Orhan Kansız AK Parti'nin önceki ilçe başkanı il genel meclis adaylığı için müracaat etmişti. Aslında belediye başkan adayı olacaktı. Bu olamayınca Yılmaz Yıldız'ı bir şekilde aday yaptılar. Adam ‘istemiyorum, ben bu iş yapamam.’ dedi. Ama yanına Orhan Kansız’ı koydular. İl genel meclisinden belediye meclisine dâhil oldu, aday oldu ama işin sonunda belediye başkanını buldular. Orhan Kansız ’la seçime girip Yılmaz Yıldız’ı seçtirip artık bir sene mi olur, 6 ay mı olur, 2 sene sonra mı olur Yılmaz Yıldız'ı o posttan kaldırıp Orhan’ı oturtacak diye bir intiba var Çilimli'de.” açıklamalarında bulundu.

Çilimli’de Muhsin Yavuz’un adeta vedası niteliğinde düzenlediği ‘Muhabbet Kapısı’ programa katılan Ünsal, Çilimli’nin siyasi havasını kokladığını ifade ederek Çilimli’nin belediye başkan adaylarını değerlendirdi.

Muhsi̇n Yavuz-4

Hiçbir partiye gitmeden dik duruşunu gösterdi

YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ... YÖRÜK MALIYLA KURBAN KESERSENİZ...

Çilimli’de gerçekleştirilen Çilimli belediye başkanı Muhsin Yavuz’un düzenlediği programa katıldığını dile getirilen Ünsal, “Çilimli’deydik. Muhabbet kapısı vardı orada çok güzel bir gece yaşadık. Değerli sanatçılar vardı ve hepsinden önemlisi Mustafa Karataş o sohbete katıldığı Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz'un davetine icabet ederek orada muhteşem bir gece yaşandı. Sedat Uçan ilahileriyle,  diğer sanatçılar da destek verdi. Ben hakikaten o sohbetten, mistik havadan ziyadesiyle mutlu olduğum gibi birçok insanın da mutluluğunu yüzünde gördüm. Muhsin Yavuz sahneye çıktı, teşekkür etti katılanlara adeta veda konuşması yaptı. Büyük bir teveccüh ile karşılandı ve enteresan olan sağ tarafına Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Başkan Adayı, sol tarafına da AK Parti'nin belediye başkan adayını oturttu. Çok centilmenceydi. Kaynaşlı'da Erol Bayraktar partisinden istifa edip, Büyük Birlik partisinden aday oldu. Yığılca'da Muzaffer Yiğit partisinden istifa edip Yeniden Refah Partisi’nden aday oldu.  Muhsin Yavuz ‘15 yıl görev yaptım, virgül koyuyorum.’ dedi. Hiçbir partiye de hiçbir yere de gitmeden dik duruşunu asilce duruşunu gösterdi.” açıklamalarında bulundu.

Yılmaz Yıldız

“Siyaset ilim değil film işi kabul ediyoruz ama bu kadar entrika olmaz”

Çilimli’deki seçim havasını kokladığını belirten Ünsal, “Çilimli’ye gidince insanları bir yokladım hava nasıl oralarda gibi. AK Parti'nin İl Genel Meclisi listesinde Tahir Gülbahar, muhtarlar derneği başkanını ilçe teşkilatı çağırıyor buradan diyor aday ol diye. İki gün de aday listesinde kaldı. İki gün sonra oradan çıkıverdi. Hüseyin Çelebi var orada nöbetçi aday dediğimiz AK Parti'den aday adayı olan. Adam öyle bir anlattı ki ‘Beni çağırdılar, kendileri davet ettiler, Muhsin'i gözden çıkarmışlar, beni aldılar, sistemin içinde erittiler.’ Ancak oradaki yönetim parti, muhtarlar derneği başkanını biz seni aday yapacaktık ama Faruk Özlü engel oldu diye sağda solda konuşmaya başlamış. Siyasette entrika olur, siyaset ilim değil film işi kabul ediyoruz ama bu kadar entrika olmaz. Orhan Kansız AK Parti'nin önceki ilçe başkanı il genel meclis adaylığı için müracaat etmişti. Aslında belediye başkan adayı olacaktı. Bu olamayınca Yılmaz Yıldız'ı bir şekilde aday yaptılar. Adam ‘istemiyorum, ben bu iş yapamam.’ dedi. Ama yanına Orhan Kansız’ı koydular. İl genel meclisinden belediye meclisine dâhil oldu, aday oldu ama işin sonunda belediye başkanını buldular. Orhan Kansız’la seçime girip Yılmaz Yıldız’ı seçtirip artık bir sene mi olur, 6 ay mı olur, 2 sene sonra mı olur Yılmaz Yıldız'ı o posttan kaldırıp Orhan’ı oturtacak diye bir intiba var Çilimli'de.” açıklamalarında bulundu.

5 D B8 B Wpa 400X400

“Düzce'de bir şeyler değişecek, eskisi gibi olmayacak”

Seçim döneminde adayların rekabet içinde olmasının normal olduğunu fakat etik şekilde hareket edilmemesi gerektiğini söyleyen Ünsal, “Seçim döneminde adayların birbiriyle siyasi rekabet yapması, bazı kanalların zorlanması gayet doğal. Ama etik olmayan insanların kaderiyle, değerleriyle, dünyaya bakıştaki asaletleriyle oynamanın izahı yok. Düzce'de genel anlamda bir değişim var, Düzce değişime gebe ve Düzce'de bir şeyler değişecek, eskisi gibi olmayacak. Faruk Özlü'nün bir açıklaması var. ‘Fırıldak adaylara, parti değiştiren adaylara oy vermeyin.’ diyor. Düzce'de en çok konuşulanlardan bir yaşam analizi yapalım. Bir reklamcı afişleri tahmini metrekareleriyle ölçmüş. Düzce'de asılan afişlerin total değeri yani bir partinin iki partinin değil. Bu millet 8- 10 bin lira emekli maaşı alıyor. 500 lira ete veriyor. Bu kadar afişin milyonların harcanması normal mi? İnsanlara farklı şekilde dağıtılsa bir yaraya merhem olurdu.” ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;