banner851

banner955

BABA YAPTI OĞLU BAKTI… BAŞKANA YAKIŞMADI

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, ilçedeki Pazar yerinin önüne giderek, açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın seçim vaatleri arasında bulunan kapalı pazaryerinin bakımsızlığında dert yanan Abanoz, “Babası sıfırdan yaptı, ama oğlu seçim vaadi olmasına rağmen babasının yaptığı yerin bakımını yapmıyor” dedi.

Akçakoca 20.11.2022, 16:30 21.11.2022, 10:24
787
BABA YAPTI OĞLU BAKTI… BAŞKANA YAKIŞMADI

Akçakoca eski Belediye Başkanı Hüseyin Yanmaz döneminde inşa edilen Kapalı Pazaryeri, bakımsızlığı nedeniyle yine gündemde. Babasından miras kalan kapalı pazaryerinin tadilatını yapacağına dair seçim döneminde vaatlerde bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın, bugüne kadar bu konuda hiçbir girişimde bulunmaması, tepkileri de beraberinde getiriyor.

Bugün Akçakoca Kapalı Pazaryerinin önüne giderek açıklamalarda bulunan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, “Kış geliyor, pazarcı esnafı ne yapacak? Pazar yerine arkanızı değil, yüzünüzü dönün” diyerek Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a yüklendi.

Başkan Yanmaz’a pazaryerinin babasından miras kaldığını hatırlatan Abanoz açıklamasında, “Kapalı pazaryerini dönemin Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Yanmaz yapmıştı. Burayı o sıfırdan yaptı, ama oğlu seçim vaadi olmasına rağmen, babasının yaptığı yerin bakımını yapamıyor. Şu an pazaryeri dökülüyor. Kış geliyor, yağmur yağacak, kar yağacak, ama buraya tezgahını açan pazarcı esnafımızın, kardeşimizin tepesine yağmur ve kar yağacak. Zaten geçim, malum sıkıntı. Bu insanlar dışardan pazar açabilmek için kışın soğuğunda buraya gelecekler. Şimdiden bunun önleminin alınması gerekiyor. Her seçimde, seçim vaadinde bulunan pazaryerinin arkalarını değil, yüzlerini dönmeleri gerekiyor. Bahsettiğimiz Akçakoca’dan, parlayan kent dediğimiz Akçakoca’dan, pazaryerinin modernleşmesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Şehrin yüzü pazaryeri, pazaryerinin bir an önce tadilat görmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Akçakocalı 2 hafta önce
Sayin okan yanmaz degirmen agzi mevki istanbul caddesi uzerinde bulunan kaldırımları ne zaman onaracaksin taş kaya göcük oluşmuş camiye giderken hicmi görmuyorsununuz degirmen agzi cami ye giderken yürünmüyor taş kaya ve çöküntü var