banner851

banner614

TEZGAHLARDA POYRAZ ESTİ

banner619

Batı Karadeniz'deki balıkçılar, ekim ayında bölgede poyrazın etkisini yitirmesiyle daha fazla balık avlayarak limana dönmek istiyor. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş son yılların en kötü sezonunu yaşadıklarını belirttiği konuşmasında “Önümüzdeki günlerde rüzgarın kesileceğini düşünüyoruz. Ekim ayı başı için bir nebze de olsa umudumuzu koruyoruz” iadelerini kullandı.

banner846
Akçakoca 19.09.2019, 15:58
673
TEZGAHLARDA POYRAZ ESTİ
banner844

"Vira bismillah" diyerek 1 Eylül'de denize açılan Düzce'nin Akçakoca ilçesindeki balıkçılar, hava şartları nedeniyle az miktarda avladıkları balıkla limana dönüyor.

Balıkçılar, poyrazın ekim ayında etkisini yitirmesiyle daha fazla balık avlamayı umut ediyor.

"Poyraz bizi etkiledi"

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon başta hava şartları olmak üzere birçok nedenle az miktarda balık avlandığını söyledi.

"Hava şartları, küresel ısınma, deniz kirliliği, kotasız avcılık, boğazdaki dalyanların kapatılmaması gibi sorunlar var. Bunların hepsi üst üste gelince olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor." diyen Karakaş, son yılların en kötü sezonunu yaşadıklarını kaydetti.

Karakaş, poyraz nedeniyle balığın kıyıya yanaşmadığını dile getirerek, "Poyraz bizi etkiledi. Önümüzdeki günlerde rüzgarın kesileceğini düşünüyoruz. Ekim ayı başı için bir nebze de olsa umudumuzu koruyoruz." diye konuştu. (AA)

Yorumlar (1)
Resul İnan 2 yıl önce
turizm dedik sel afet elimizde kalan sıfır, fındık dedik tarlalarda bereket yok, hadi balık dedik tekneler boş insanlar şaşkın, lanetlenmiş bu topraklar :(