4-128

Akçakoca eski belediye başkanlarından merhum Hüseyin Yanmaz tarafından 30 yıl önce kente kazandırılan ve kendisinden sonra göreve gelen Erol Solak’ın anısına ismini verdiği Akçakoca Belediyesi Hüseyin Yanmaz Kapalı Pazaryeri’ne yıllardır el sürmeyen yerel yöneticilere kendi öz oğlu da eklendi. Gerekli onarım ve güçlendirme yapılmadığı için adeta ayakta kalma mücadelesi veren pazaryerinin bakımsız ve kirliliğin pençesindeki halini görenler, ‘Babasının kemiklerini sızlatıyor’ diyerek mevcut Başkan Okan Yanmaz’a sitem ediyor. Diğer yandan başkanlığının son aylarında ‘Projelerim var’ diyerek belediyeyi döviz cinsinden yüklü borca sokan Başkan Yanmaz’ın pazaryerini elden geçirmeden çatısına güneş enerjisi panelleri kurma girişiminin taşıyıcı kolonlar sağlıklı olmadığı gerekçesiyle büyük tehlike oluşturabileceği gündeme geldi.

Huseyin Yanmaz Xffw

MERHUM BAŞKANA SEÇİM KAYBETTİREN PROJE

Akçakoca Belediyesi’nde 1989-1994 yılları arasında görev yapan eski Belediye Başkanı Hüseyin Yanmaz, Düzce ve çevredeki birçok ilde olmayan bir hizmeti kente getirdi. Görev yaptığı dönemde halkın sesine kulak vererek o günü şartlarındaki en modern kapalı pazaryerini Akçakoca’ya kazandıran merhum Yanmaz’ın başını, seçim döneminde yine bu pazaryeri yaktı. Kapalı pazaryeri inşaatında çalışan işçilere aylarca maaş ödemediği için tekrar aday olduğu yerel seçimlerde halktan beklediği desteği göremeyen merhum Hüseyin Yanmaz, rakibi Erol Solak’ın sandıktan zaferle çıkması ile adeta yıkıldı.

‘’SAĞLIK HAKKI’’ KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ ‘’SAĞLIK HAKKI’’ KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ

SEÇİMDEN SONRA KALBİNE YENİLDİ

Seçimden sonra kalbine yenik düşerek vefat eden Yanmaz’ın uzun süre seçim yenilgisinin üzüntüsüyle kalp krizi geçirdiği dillerden dile konuşuldu.

Indir-5

EFSANE BAŞKAN SOLAK’IN AKÇAKOCA VEFASI: PAZARYERİNE ‘HÜSEYİN YANMAZ’ ADINI VERDİ

Kendisinden sonra göreve gelen efsane başkanlardan Erol Solak ise böyle bir hizmeti kente kazandıran merhum başkana ‘Akçakoca vefası’nı göstererek, kapalı pazaryerine ‘Hüseyin Yanmaz’ adının verilmesine ön ayak oldu.

5-89

Ekran Alıntısı-79

BAKIMSIZLIĞA TERK EDİLDİ

Ancak 30 yıldır Akçakoca sakinlerine hizmet veren Akçakoca Belediyesi Hüseyin Yanmaz Kapalı Pazaryeri, yıllar içerisinde adeta bakımsızlığa terk edildi. Önceki başkanlar tarafından yüzeysel şekilde çevre temizliği ve geçici onarımlar yapılan pazaryeri bugün gelinen noktada ciddi şekilde elden geçirilmeyi bekliyor.

81892824 2485209654911004 8342099598742913024 N

‘BABAM GİBİ BAŞKAN OLACAĞIM’ LAFTA KALDI

2019 yılında yıllardır hayalini kurduğu başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, ‘Babam gibi hizmetle anılan bir başkan olacağım.’ demeci vermeye çekinmeyen oğlu Okan Yanmaz, değil büyük projeye imza atmak babasının yaptıklarına bile sahip çıkamadı.

5 YILDA ÇİVİ BİLE ÇAKAMADI

Güçlendirmeden onarıma, temizlikten çevre düzenlemesine kadar birçok eksiği bulunan babasının adının yaşatıldığı pazaryerine 5 yılda bir çivi dahi çakamayan mevcut Başkan Okan Yanmaz’ın bu duyarsız tavrı halk tarafından büyük tepki çekiyor.

ESNAF DERTLİ, VATANDAŞ SİTEMLİ

Her hafta salı günü kent merkezindeki Akçakoca Belediyesi Hüseyin Yanmaz Kapalı Pazaryeri’nde tezgah açan esnaflar, pazaryerinin ciddi bir onarımdan geçmesini ve modern bir hale bürünmesini istiyor. Seçimden seçime gelen siyasetçilere de bu taleplerini ileten esnaflar gibi yerel halk da kentin aynası olan bir bölgenin adeta kaderine terk edilmesini ‘Büyük utanç’ olarak niteliyor.

“MEZARDA BABASININ KEMİKLERİ SIZLIYOR”

Hem babasının hem de Akçakoca’nın mirası olan kapalı pazaryerine en çok oğul Okan Yanmaz’ın sahip çıkması gerektiğini ancak onun da vefasız çıktığını belirten sitemli Akçakocalılar, ‘Mezarda babasının kemikleri sızlıyor.’ siteminde bulunuyor.

HEM GÖRÜNTÜ HEM DE ÇEVRE KİRLİLİĞİ İÇ İÇE

Her hafta kapalı bölümün dışında gelişigüzel kurulan tezgahlar görüntü, etrafa atılan ve toplanmayan çöpler ise görüntü kirliliğine yol açarken, Düzce’nin turizm cennetine bu ilkel manzara yakışmıyor.

BORÇ YÜKÜYLE GEÇEN PROJEDE TEHLİKE SİNYALLERİ

Öte yandan 30 yılda 3 deprem geçiren kapalı pazaryerinin sağlamlığı da sorgulanıyor. Çatının yükünü taşıyan kolonların ne kadar sağlıklı olduğunu irdeleyen işin uzmanları, görevinin son yılında proje aşkına düşen ve belediyeyi milyonlarca Euro borçlandıran Başkan Yanmaz’ın pazaryeri çatısına kurmak istediği güneş enerjisi panelleri öncesi binada kapsamlı bir analiz yapılması gerektiğine işaret ediyor. Gerekli tespitler yapılmadan pazaryeri çatısına ilave getirilecek yeni yükün tehlikeye davetiye çıkartabileceği uyarısı yapılıyor.