Belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatlarının sona erdiği AK Parti’de başkanlık koltuğuna talip gibi görünen ancak arka planda farklı gayeler için stratejik oyunlara başvuran sözde ‘AK Partililer’i diline dolayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, AK Parti’den MHP’ye ve sonra olarak İYİ Parti’ye gönül bağlayan Mehmet Keleş döneminde Özel Kalem Müdürlüğü yapan Akif Keleş ismine dikkat çekti. Aynı zamanda eski Başkan Keleş’in kuzeni olan Akif Keleş’in Düzce Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adayı olsa da asıl amacının yerel parlamento yani belediye meclisi olduğunu vurguladı.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV’deki ‘Yorumlu-yorum’ programında bu kez AK Partili aday adaylarının röntgenini çekti.

HİZMET YARIŞINI MENFAAT YARIŞI GÖRENLER VAR

Hizmet yarışını menfaat yarışı görenlerden sadece koltuk sevdası olanlara, başkanlığa talip gibi görünüp meclisi gözüne dikenlere kadar geri planda derin düşünmeyi gerektiren ayak oyunlarının döndüğünü aktaran Ünsal, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’ne adım adım yaklaşıldığı şu günlerde vatandaşın çok doğru analizler yapması gerektiğine işaret etti.

akif-keles-duzce-belediye-baskan-aday-adayi-oldu-3157

AKİF KELEŞ BAŞKANLIĞA TALİP, GÖNLÜNDE YATAN ÇOK BAŞKA…

İkinci dönemini tamamlayamadan görevden el çektirilen Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde Özel Kalem Müdürlüğü yapan ve aynı zamanda eski başkanın amcasının oğlu olan Akif Keleş’in Düzce Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adayı olmasını manidar bulan Ünsal, icraatla hedefin çok farklı olduğuna parmak bastı.

baskan-ercan-ameliyat-oldu

İBRAHİM ERCAN’IN SONU GELDİ GİBİ

Ünsal’ın mevcut ve eski başkanları da içine alan dikkat çeken değerlendirmeleri şöyle:

“Boğaziçi’nin mektupçu bir belediye başkanı var; İbrahim Ercan. Modern ve sosyal; herkesten bir şey isterken dünyasını modern bir isteyici gibi kullanan bir yerel yönetici. Altına markalı işte cip alıp da arabanın arkasında dolaşan ama sadece dolaşan o günden bugüne Boğaziçi’ne elle tutulur gözle görülür bir şey yapmayan ama mektupçuluğu çok iyi yapan bir başkandan bahsediyoruz. Sonu geldi gibi görünüyor çünkü AK Parti’den güçlü aday adayları var. MHP'den ne olduğunu bilmiyoruz.

AKİF KELEŞ: KARAMAN’IN KOYUNU SONRA ÇIKAR OYUNU

Kaynaşlı’da Erol Bayraktar eski belediye başkanı, yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı yine aday. Akçakoca’dan eski İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu da aday adayı oldu, bekleniyor mu daha çıkacak olan var mı bilmiyoruz. Ama adaylar içinde çok enteresan bir isim var, Akif Keleş. Mehmet Keleş'in Özel Kalem Müdürü. Özelliği, Mehmet Keleş’le ilgili dönemin yerel yönetimlerinden sorumlu başkanı Erol Kaya ile çok hasbihal eden bir arkadaş. AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adaylığı’na müracaat etti. Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu diyor ya, yakında Düzce Belediyesi'nde Faruk Özlü'nün ismi açıklandığı zaman belediye meclis üyesi olarak görürseniz hiç şaşırmayın. Dilindeki yerle gönlündeki yer farklı gibi geldi ve Mehmet Keleş'in Özel Kalem Müdürü olan Akif Keleş'in aday adayı olması çok düşündürücü ve manidar. Çok güzel bir oyun kuruluyor, çok ince bir oyun bu çok ince bir strateji. Bizim pek aklımız ermez ama öngörümüz şu, konu mankeni oldu.

PARTİLER ‘KAZANACAK’ ADAY İSTİYOR

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK

Partilerde aday adaylığı süreci devam ederken, Düzce'de konuşulan bir konu daha var. Olay şu, toplumda karşılığı olan isimler aday olacak, kiminle kazanılırsa, partisine, misyonuna en uygunsa onunla beraber seçime girilecek. Şu anda aday adaylığı müracaatları devam ediyor. Akçakoca'da AK Parti eski İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Kaynaşlı'da 2019'da seçim kaybetmiş Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Boğaziçi'nde Çağsu Hastanesi’nde görevli, İmam Hatipler Derneği'nde de Müdür Yardımcısı Erhan Alemdar, yine Boğaziçi'nde Mahalle Muhtarı olan ‘İşin tam merkezinden gelen, derdinden gelen, dermanını bilen.’ diyor kendisine, Murat Altınışık aday oldu. Adaylar açıklandıkça biz buradan paylaşacağız.”