Yatırımcı çekilmesi halinde yanı başımızdaki Kartalkaya’yı sollamasına kesin gözüyle bakılan Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'nda aralıklarla kar yağışı etkili oluyor.

YILLARCA YANLIŞ YOL İZLENDİ

Yıllarca yol ve elektrik olmadan yatırımcıya sunulan ve yakın geçmişte bu yanlıştan dönülerek gerekli yatırımlar sağlanan Düzce’nin doğal güzelliği Kardüz Yaylası’nda hala tesisleşmeye gidilememesi kış turizmi için büyük bir kayıp olarak görülüyor.

Ne siyasilerin ne de bürokrasinin bugüne kadar bu alanın değerlendirilmesi için yürüttüğü girişimlerden bir sonuç alınamaması yüzünden Kardüz yine bu kışa da bildiğiniz gibi giriyor.

KARTALKAYA’YI BİLE SOLLAR AMA…

1980’li yıllardan bu yana Kardüz’ün özellikle kayak sporu için yatırıma açık olduğu gündeme gelse de yaylaya bugüne kadar tek çivil çakılmadı. Yatırıma açıldığında Bolu’nun Kartalkaya’sı kadar gözde bir merkez olmasına kesin gözüyle bakılan yayla, kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olması ile yine eşsiz manzaralara büründü.

İZLEMEYE DOYUM OLMAYAN MANZARA

İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan yaylada kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaştı.

Yağışın ardından yayla beyaz örtüyle kaplandı. Misafirlerini kar manzarasıyla karşılayan Kardüz Yaylası'nda güzel görüntüler oluştu.

Doğayla bütünleşen kar manzarası dronla da görüntülendi.

“YAYLAMIZI DEĞERLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Yeni yıla Kardüz Yaylası'nda giren Erdoğan Somuncu, yaptığı açıklamada, burasının Düzce için "biçilmez kaftan" olduğunu belirterek, Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kente 2 saatlik uzaklıkta bulunduğunu söyledi.

Yaylanın doğasının çok güzel olduğunu dile getiren Somuncu, "Vatandaşlar olarak Kardüz Yaylası'nı yaz ve kış değerlendirmeye çalışıyoruz. Şu an Uludağ'da kar bulunmazken, yaylamızda isteyen herkes kayak yapabilir. Buyursunlar buraya gelsinler." dedi.