Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Tanju Acar, Düzce Organize Sanayi Korumalı İş Merkezi (DOSKİM) Projesi için DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinin de desteğini alarak harekete geçti.

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

Whatsapp Image 2023 12 14 At 14.11.21

İlk görüşmelerde projenin paydaşlarından destek gören Acar, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve DOSB Başkanı Sinan Karaman ile yaptığı görüşmelerden sonra projenin desteklenme sözünü alarak, beraberindeki heyet ile birlikte Manisa Organize Sanayisinde bulunan Zihinsel Engelli Korumalı İşyeri (ZEKİ) projesini yerinde incelemek ve bilgi almak için Manisa OSB’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Whatsapp Image 2023 12 14 At 14.11.22

Ziyaret kapsamında DTSO Meclis Başkanı Tanju Acar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman, Organize Sanayi Bölge Müdürü Aylin Özdemir Keleş ve Meclis Üyesi Hasan Mutlu, Manisa OSB Bölge Müdürü Funda Karaboran’ın ev sahipliğinde Zihinsel Engelli Korumalı İşyeri (ZEKİ) projesi ile ilgili detaylı incelemelerde bulundu.

Whatsapp Image 2023 12 14 At 14.11.21 (1)

Ziyaret ve incelemelerini tamamlayarak Düzce’ye dönen heyet elde ettiği bilgileri ve görselleri DTSO Genel Sekreterlik ve Proje AR-GE biriminin hazırlayacağı rapor sonrasında proje paydaşları ve kamuoyu ile paylaşmak adına bir toplantı düzenleyerek Düzce Organize Sanayi Korumalı İş Merkezi (DOSKİM) projesinin ilk adımını atmış olacak.

Whatsapp Image 2023 12 14 At 14.11.21 (2)

Projeyle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Meclis Başkanı Acar, “Proje fikrini ilk paylaştığım an itibariyle desteklerini hem sözlü hem de fiili olarak hissettiğim Valimiz Sayın Selçuk Aslan’a, Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’ye, DTSO Yönetim Kurulu Başkanım Sayın Erdoğan Bıyık’a, Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimize, DOSB Başkanımız sayın Sinan Karaman’a, ilgili Kurum Müdürlerimize ve Yöneticilerimize en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

“Proje Düzce’de yaşayan özel bireylerimize katkı sağlayacak”

Projelerin detaylarını iş insanları ile birlikte yakın zamanda paylaşacaklarının altını çizen Acar, “Çok yakında bölgemizdeki kıymetli İş İnsanlarımızı ve Yöneticilerimizi de ziyaret ederek projemizin detaylarını kendileriyle paylaşacağız. Burada özellikle paylaşmak istediğim birkaç husus var. Düzce Organize Sanayi Korumalı İş Merkezi (DOSKİM)’in “Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak değil, “Sosyal Girişimcilik Projesi” olarak değerlendirilmesinin daha isabetli olacağını düşünüyorum. Bu proje sağlam temel üzerine kurulan kıymetli bir proje, öyle ki Düzce Organize Sanayi Korumalı İş Merkezi (DOSKİM) ismi üzerinde dahi hassasiyet var, özellikle içinde “engelli” ibaresi geçmiyor, burada amacımız engelleri kaldırmak.  Bu noktada bürokrasi, siyaset, sanayi, esnafımız ve hatta STK’lar da dahil tüm kesimlerden fikir alarak, akıl akıldan üstündür bakış açısıyla sadece projenin gelişimi için çaba göstereceğiz. Düzce’mize ve Düzce’de yaşayan özel bireylerimize katkı sağlayacağına gönülden inandığım bu projenin her şeyden önce manevi olarak desteklenmesinden memnuniyet duyuyorum. Sonuçlarını gördüğümüzde hep birlikte yaşayacağımız gurur ve alacağımız güç ile memleketimiz için üreteceğimiz birçok yeni proje olacak. Çalışmayı, üretmeyi ve katma değeri mümkün olan her alanda desteklemeye devam edeceğiz. Düzce Organize Sanayi Korumalı İş Merkezi (DOSKİM) projemiz Düzce’mize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.