Düzce'nin eğitim öğretim sürecini yakından takip eden Vali Selçuk Aslan, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek üretim atölyelerinde incelemelerde bulundu. Valiye ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın eşlik etti.

Okulun fırın bölümünde günlük olarak üretilen 1.800 ekmek, 1.800 porsiyon yemek ile birlikte Bahçeşehir bölgesinde bulunan okullara dağıtılıyor. Düzce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Osman Kuyumcu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve Gölyaka ilçesinde bulunan okullara ulaşan yiyecekler üretim atölyesinde yapılıyor.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Süt Ürünleri Üretim Atölyesinde; pastörize süt, yoğurt, ayran, peynir çeşitleri ve tereyağı gibi süt ürünleri üretiliyor. Kuru ekmek ve uygun gıda artıklarının da değerlendirilmesine imkân sağlayarak gıda israfının önlenmesi amacıyla, büyük çoğunluğu yabancıların elinde olan sektörde yerli ve milli üretim yaparak katma değer üretmek amaçlanıyor.

411169129 387802357113281 5654890678302831827 N

Okul Müdürü Salim Yılmaz ve üretim atölyeleri yetkililerinden bilgi alan ve yerinde inceleme yapan Selçuk Aslan ve Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini tebrik etti.