Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi iş birliğinde “Dünya Kadınlar Günü Kadın Orkestrası Konseri” gerçekleştirildi. Programa; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, protokol üyeleri,  öğretim üyeleri ile davetli misafirler ve öğrenciler katılım sağladı.

Konser öncesi bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şule Çeviker Ay, Dünya Kadınlar Günü’nün öneminden bahsederek kadınların hayatın her alanında eşit olması gerektiğine işaret etti.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 20.25.24 (4)

Beş ilden ve sekiz kurumdan orkestra üyelerini bir araya getiren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dolunay Akgül Barış ise yaptığı konuşmada, Düzce’de böyle bir etkinliğe katılıyor olmanın ayrı bir mutluluk verdiğini, sanatı ve müziği sevdikleri için bu orkestranın kurulmasından büyük onur duyduklarını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 20.25.24

Savaş İncirlioğlu’nun direktörlüğünde, Nilgün Sazak, Gül Yıkılmaz ve Buse Ustaoğlu’nun solistliğinde konser gerçekleştirildi. Programın kapanışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Dünya Kadınlar Günü’nün önemine değinerek orkestranın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Düzce Valisi Selçuk Aslan ise, bu değerli ve anlamlı gün vesilesiyle kadın orkestrasını Düzce'de ağırlamaktan büyük keyif duyduklarını belirterek şimdiden tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

BAŞARILARIYLA YİNE DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI… BAŞARILARIYLA YİNE DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI…

Whatsapp Image 2024 02 29 At 20.25.23 (2)

Konserin sonunda Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir tarafından Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şule Çeviker Ay, Savaş İncirlioğlu, Nilgün Sazak, Gül Yıkılmaz ve Buse Ustaoğlu ile orkestra üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi.