Öncü Haber’e konuşan işletme sahibi Gürbüz Keskin, “araçlarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmek için Akü bakımını ihmal etmeyin” uyarısında bulundu.

Kış aylarında özellikle araçlarda en çok karşılaşılan arızaların önüne geçmek ve araçların ömrünü uzatmak için alınması gereken önlemlerin başında hiç şüphesiz, motor bakımı ve akü bakımı geliyor.

Sabahları soğuktan dolayı marş basmayan araçlar, direksiyonda meydana gelen sertleşmeler ve özellikle yeni nesil araçlarda arıza ışıklarının yanmasıyla araç beyninde bazı sorunlara yol açan akü sorununa karşı alınabilecek önlemleri, 65 yıllık tecrübesiyle Düzceliler’e hizmet veren Keskin Akü Elektrik sahibi Gürbüz Keskin’e sorduk.

“Akü sorunu, uzun vadede araç performansını olumsuz etkiler”

Ücretsiz arıza tespit hizmeti de veren Keskin, Öncü Haber’e şunları söyledi:

“1970’lerden beri bu sektördeyiz. Dededen toruna Akü sektöründe hizmet veriyoruz. Kış başladı biliyorsunuz. Kış geldiği zaman Akülerde soğuktan dolayı verim düşüyor biliyorsunuz. Marş basmada sorunlar yaşanıyor. Özellikle yeni nesil araçlarda sadece marş sorunu yaşanmıyor, arıza ışığı yaktırıyor ve aracın performansında düşmelere neden olarak araç beynine zarar verebiliyor.

Bizler burada öncelikle cihazlarımızla bunu tespit ediyoruz. Tespitimiz tamamlandıktan sonra gerekirse montaj dahil değişimini yapıyoruz.

“Bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla Aküleri değiştiriyoruz”

Şu an enflasyona karşı bir mücadele içerisindeyiz. Bu sebeple Aküleri az karla vatandaşlara satıyoruz. Bin 250 liradan başlayan fiyatlarla Akü satıyoruz. Piyasada bizden daha uygun fiyata Akü satılabileceğini düşünmüyorum. Maliyetler ortada çünkü.

Vatandaşlara mesajım, bakımlarını düzenli olarak yaptırmalarıdır. Akü arabanın en önemli parçasıdır. Akü arızası, araçta da kalıcı hasarlara yol açabilir.”

“Led farlarla geceyi gündüze çeviriyoruz”

Aküyle beraber marş ve şarj gruplarında da hizmet veriyoruz. Sök-tak montaj dahil. Ayrıca aydınlatma gruplarında da Photon markasının Düzce bayisiyiz. Bu farların özelliği, geceleri görme problemi yaşayan sürücülerin problemlerini çözmesi. Yani geceyi gündüz gibi aydınlatıyor ve aynı zamanda karşıdan gelen sürücülerin görüşlerini de etkilemiyor.

Led farlarda da uygun fiyatlara kaliteli hizmet veriyoruz.”

‘ŞOFÖRLERİ BELLİ OLMAYAN SİSTEM DERHAL DURDURULMALI” ‘ŞOFÖRLERİ BELLİ OLMAYAN SİSTEM DERHAL DURDURULMALI”

Haber – Ahmet Çelik