Düzce Belediyesi, kentin merkezinde yeni bir yeşil alan kazandırmak için kolları sıvadı. İhale hazırlıkları devam eden Millet Bahçesi-2 projesi kapsamında 48.600 m2’lik geniş bir alan üzerinde Düzce halkına nefes alabilecekleri, stres atabilecekleri ve çocukların oynayabileceği yeni bir yaşam alanı sunacak. Diğer yandan Düzce Belediyesi tarafından yapımı devam eden Asar Deresi Rekreasyon Projesi hızla ilerliyor. 2 çelik yay köprünün halat montajları yapılırken, yürüyüş yolu yapım hazırlıkları da başladı. Ayrıca projede yer alan restoranın kolon imalatına geçildi.

Geride kalan 5 yılda Millet Bahçesi-1 ve 23 Nisan Parkı projeleri ile kentin merkezinde vatandaşlar için yeni nefes alma alanları oluşturan Düzce Belediyesi, Millet Bahçesi-2 projesini başlattığını duyurdu.

Konuya ilişkin belediyeden yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Toplam 48.600 m2'lik geniş bir alan üzerine kurulacak olan proje, kentin yeşil dokusunu daha da güçlendirecek ve sosyal yaşam kalitesini arttıracak.

STADYUM “ÇİM ETKİNLİK ALANI”NA DÖNÜŞECEK

Millet Bahçesi-2 projesi içerisinde, 370 m2'lik bir Millet Kıraathanesi, 4 adet 22 m2’lik büfe ve 500 m2’lik bir açık Afet Toplanma Alanı yer alacak. Mevcut stadyum alanı ise "Çim Etkinlik Alanı" ve "Çim Amfi" olarak değerlendirilecek. Bunların yanı sıra, çocuk oyun alanları ve vatandaşların oturup dinlenebileceği yeşil alanlar da oluşturulacak. Proje kapsamında ayrıca, Millet Bahçesi 1 projesine bağlanan “Yeşil Yol” adındaki yaya yolu da inşa edilecek. Millet Bahçesi-2 projesinin bir diğer önemli bileşeni de, 5.500 m2'lik Anıt Eser yapısı olacak. Bodrum, zemin ve 1. kattan oluşan bu bina, Valilik İdari Binası olarak da kullanılabilecek.

YAPIM İHALESİNE YÖNELİK HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Proje çalışmaları tamamlanarak teslim aşamasına gelen ve yasal süreleri tamamlandıktan sonra yapım ihalesine hazır hale getirilecek Millet Bahçesi-2, kısa süre içerisinde inşa edilmeye başlanacak.”

Proje yetkililerinin açıklamalarına göre, Millet Bahçesi-2 tamamlandığında Düzce halkına yepyeni bir nefes alma ve yeşil dinlenme alanı sunulacak. Vatandaşlar bu yeni alanda stres atabilecek, çocuklar oyun oynayabilecek ve tüm kent sakinleri için rahat bir sosyal yaşam alanı oluşturulacak.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Millet Bahçesi-2 projesinin kentin merkezinde önemli bir yeşil alan açığını kapatacağını ve kent yaşamına olumlu katkılar sağlayacağını vurguladı. Özlü projenin, kısa süre içinde inşa edilerek halkın hizmetine sunulacağını aktardı.

REKREASYON ALANI İLE ASAR GÜZELLEŞİYOR

HEM ÇALIŞANLARI HEM EVLERİ ZİYARET ETTİLER HEM ÇALIŞANLARI HEM EVLERİ ZİYARET ETTİLER

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, kentin ortasından geçen Asar Deresi ve çevresinde yeni bir yaşam alanı oluşturmak üzere 3 etaplı olarak planladığı ‘Asar Deresi Rekreasyon Projesi’nin hızlandığı bildirildi. Kurumdan yapılan açıklamada, projenin birinci etabının hayata geçirildiği Küçüksü Köprüsü ile Şaguç Köprüsü arasında kalan 430 metrelik kısımda, yay şeklindeki asma köprülerin çelik halat montajlarının başladığı belirtildi.

Açıklamada, “Asar Deresi’ni şehrin yeni cazibe merkezine dönüştürecek projede yer alan yürüyüş yollarının yapım hazırlıklarına geçilirken, restoran inşaatı ise kolon imalatı ile sürüyor.” ifadesi kullanıldı.