banner614

2 EV KURTARILDI

banner619

Tepecik Mahallesinde trafo patlaması sonucu çıkan yangında 4 dönümlük alanda ot yangını meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin alevlere zamanında müdahale etmesiyle trafoya yanında bulunan iki ev ve bir ahır yangından son anda kurtarıldı. Geçtiğimiz günlerde Esençam Köyü Hecinler mevkiinde 20 hektarlık alan trafo patlaması sonucu yanmıştı. Peş peşe trafo patlamalarıyla yeşil alanlarda yaşanan yangınlar, akıllara yangınlardaki sorumlunun SEDAŞ mı olduğu sorusunu getirdi.

banner846
Asayiş 06.09.2015, 15:14
5315
2 EV KURTARILDI
banner844
Yangın, saat 14.00 sıralarında Tepecik Mahallesinde bulunan yüksek alandaki trafoda meydana geldi. Trafo bilinmeyen bir nedenden dolayı patladı. Patlama sonucu trafo etrafındaki otların yanmasıyla başlayan yangına itfaiye ekipleri ve bölgede yaşayan vatandaşlar müdahale etti. Yaklaşık 4 dönümlük alana yayılan alevler, trafonun yanında bulunan iki ev ve bir ahırı da yanma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. İtfaiye görevlileri yangına müdahale ederek kontrol altına almaya çalışırken vatandaşlarla kendi imkanlarıyla alevleri kontrol altına almaya çalıştı.


Kısa sürede kontrol alınan yangın bölgesine tedbir amaçlı SEDAŞ yetkilileri de geldi. Yangının söndürülmesiyle rahat bir nefes alan vatandaşlar, trafonun ikinci kez patladığını ifade ederek meydana gelen yangından SEDAŞ yetkililerini sorumlu tuttu.

Yangının, geçtiğimiz hafta Esençam Köyü Hecinler mevkiindeki trafo patlaması sonucu meydana gelmesi gözleri SEDAŞ’a çevirdi. Patlamalar, SEDAŞ yetkililerin gerekli tedbirleri almadığı ihtimalini akıllara getirdi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (5)
Düzceli ismindeki arkadaş 6 yıl önce
Orda fındık 2hafta önce toplandı bende o mahalledenim tabikide sedaşın suçu durduk yere trafodaki fincanlar gözümün önünde niye patliyor , zamaninda itfaiye aranmasaydi yangın büyürdü
alt yapı yenilenmezse ola 6 yıl önce
trafo patladısa elbette sedaş sorumlu olacak. ne yani benim suçummu
Duzceli 6 yıl önce
Ya allah aşkına dağın tepesin de trafonun işi ne onlar enerji nakil hattı ne malum fındık zamanı işçiler yakmadi patlayan şey öyle dururmu o hat yigilca hattı kestirmeden trafo patladı önce trofonun ne olduğunu öğrenin
emeklı sedaşpersoneli 6 yıl önce
bakım yapmak için ıllada elektrıgı kesmeye gerek yok anlıık dakıkalık kesıntıde yeterlı olur dagın basında unuttugun trafonun yagını dahı degıstırmezsen patlar tabı arada bakım sart bakarsan bag bakmazsan dag olur demısler
düzceli 6 yıl önce
Sedaş bakım yapacağım der elektriği keser yaranamaz. Bakım yapamaz trafo patlar yine suçlu SEDAŞ olur. Hem bakım yaptırmazsınız, sonrada suçlu sedaş mı diye sorarsınız?
13°
kapalı