banner851

banner614

MENGENCİK'TE TEDİRGİNLİK

Beyköy'e bağlı Muradiye Mengencik Köyü'nde Kurban Bayramı öncesi tedirginlik! Daha önce de çalınma olayının yaşandığı köyde aynı kişiye ait 3 hayvanın birden çalınması geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşların tadını kaçırdı.

banner619
Asayiş 03.10.2013, 14:00
811
MENGENCİK'TE TEDİRGİNLİK

Düzce'de Kurban Bayramı öncesi hem hayvan pazarında hem de çiftliklerde büyük ya da küçükbaş hayvanlar görücüye çıkmaya başladı. Ancak geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşların yoğun bulunduğu Beyköy'e bağlı Muradiye Mengencik Köyü'nde şu günlerde tedirginlik hakim. Hayvanlarını başlarında gezmeden rahatlıkla merada otlamaya bırakan köy halkı, yaşanan hırsızlık olayı ile şaşkına döndü. Köyde yaşayan Şaban Kalavalı'ya ait 3 büyükbaş hayvanın 1 Ekim'de kaybolması ve günlerdir yapılan aramalara karşın bulunmaması çalındığı ihtimalini güçlendirdi. Şaban Kalavalı'nın babası Esat Kalavalı, Kurban Bayramı öncesi yaşanan bu olayın ilk olmadığını söyledi. Daha önce de hayvanlarının çalındığını söyleyen Kalavalı, hırsızlık olayının köyde büyük tedirginlik yarattığını vurguladı. Her sabah meraya saldıkları hayvanlarının akşam saatinde tekrar geri döndüğünü kaydeden Kalavalı, 1 Ekim günü oğluna ait 3 büyükbaş hayvanın geri dönmediğini, yaptıkları arama çalışmalarından da bir sonuç alamadıklarını söyledi. Uzun süredir baktıkları hayvanları Kurban Bayramı'nda satmayı planladıklarını söyleyen Kalavalı, "5 bin lira zararımız var. Bu olay ilk kez de başımıza gelmiyor. Köyde korkusuzca hayvanlarımızı salardık. Artık korkar olduk. Köyde herkes "Hayvanım çalınır" korkusu yaşar oldu. Köy yerinde kimse hayvanının başında durmaz. Ama artık halk da tedirgin... Mağduruz..." dedi.

Hayvanlarının bulunmasını ümit eden ve çaresizce bekleyen Kalavalı ailesi, şüpheli bir durum sezen vatandaşların 0 544 738 00 32 nolu numaran kendilerine ulaşılmasını istedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)